KONFERENCES ATKLĀŠANA
Lauku tūrisms īpaši nozīmīgs ir Eiropā, kur jau pirms desmitiem gadu sākušās lauku vides izmaiņas šobrīd pastiprina ES integrācijas process. Ar to saistītās strukturālās izmaiņas ietekmē daudzas valstis, radot dziļas sociālās un ekonomiskās sekas. Lauku tūrisms nodrošina lauku ekonomikas dažādošanu, saglabājot svarīgus tās elementus, kam citādi būtu lemts izzust līdz ar lieliem zaudējumiem gan cilvēcīgā, gan ekonomikas ziņā. Lauku tūrisms ļauj saglabāt, aizsargāt un pat attīstīt kultūras un vētures mantojumu. Tas var dot vērtīgu un daudzveidīgu ieguldījumu lauku ekonomikā. Ilgtspējīga lauku tūrisma attīstībai jāspēj nodrošināt sekojošais: darba vietu saglabāšana un radīšana, atbalsts lauku saimniecībām, ainavu saglabāšana, atbalsts tautas mākslai un amatniecībai, dabas aizsardzība, vides uzlabošanās un sieviešu lomas palielināšanās.
Kopš 2001 gada tūrismam visā pasaulē raksturīga ekonomisko rādītāju samazināšanās, kas vienlaikus skārusi visas attīstītās valstis. Tūrismam raksturīga arī vispārēja neziņa pēc teroristu uzbrukumiem, no kuriem daži bijuši vērsti tieši pret tūristiem. Mainījusies arī patērētāju attieksme: tūristi izvēlas brīvdienu ceļojumus uz pazīstamām vietām, tuvāk savai mītnes zemei; priekšroku dod ceļošanai individuāli nevis grupu braucieniem; tūristi labprātāk ceļo ar auto, vilcienu un autobusu nevis lidmašīnu. Viesnīcu vietā bieži izvēlas brīvdienu dzīvokļus, lauku mājās un tamlīdzīgas apmešanās vietas. Arvien vairāk uzmanības ceļotāji pievērš drošībai un ilgtspējīgam tūrismam.
Ņemot vērā šīs tendencies un augsto iekšzemes ceļojumu īpatsvaru reģionos, paredzams ilgstošs lauku tūrisma pieaugums visā Eiropā.