Atpūta laukos

Lauku mājas

Zemnieku saimniecība vai ģimenes māja laukos vai ciemā. Viesiem piedāvā istabas vai atsevišķu mājas daļu.

Brokastis iekļautas nakšņošanas cenā, ja tas norādīts pie konkrētās mājas (B&B). Ja brokastis nav cenā, tad norādīts (pers.) un viesiem iespējams gatavot pašiem.

Saimnieku ģimene piedāvā maltītes, brīvdienu izklaides (pirts, laivas, zirgu izjādes, teniss, slēpju noma, utt.) un iesaka vietas, ko vērts redzēt apkārtnē.
Lauku mājas Latvijā
Ciema mājas Latvijā
Lauku mājas Lietuvā
Ciema mājas Lietuvā
Lauku mājas Igaunijā
Ciema mājas Igaunijā

Kvalitātes kategorijas
Mēs – "Lauku ceļotājs" – esam klātienē apskatījuši visas šajā interneta lapā iekļautās naktsmītnes, tādēļ informācija, ko te atradīsiet, ir droša un uzticama. Lai palīdzētu Jums orientēties plašajā lauku tūrisma piedāvājumā un atrast savām prasībām atbilstošāko atpūtas vietu, lauku, viesu un brīvdienu mājām Latvijā mēs piešķiram arī vienu no četrām kvalitātes kategorijām, kas redzama blakus mājas nosaukumam un tiek apzīmēta ar 1-4 taureņiem. Lietuvā un Igaunijā lauku tūrisma mītnes netiek iedalītas kvalitātes kategorijās.

Minimālas ērtības
Mājā ir elektrība, kanalizācija. Istabas nelielas, iekārtotas vienkārši – gulta, krēsls un pakaramais virsdrēbēm. Mazgāšanās pirtiņā vai citā telpā ārpus mājas. "Sirsniņmājiņa" – sausā tualete var būt mājā vai ārā.
Vienkārša
Viesu rīcībā guļamistabas un dzīvojamā istaba, kura parasti kalpo arī kā ēdamistaba un/vai tiek izmantota viesībām. Dušas telpa un WC ir mājā, parasti koplietošanā ar saimnieku ģimeni vai koplietošanā visiem viesiem. Telpas ir plašākas un iekārtojums ērtāks nekā iepriekšējā kategorijā. Pie mājas ir vieta atpūtai brīvā dabā. 
Laba
Telpas ir ērtas. Viesiem dzīvojamā istaba atsevišķi no saimniekiem. Mazgāšanās telpas un WC var būt viesu koplietošanā vai atsevišķa mazgāšanās telpa un tualete katrai guļamistabai, bet ar ieeju no kopējām telpām. Mājīgs un saskaņots interjers. Apkārtne īpaši iekārtota viesu ērtībām – piemēram, dārza mēbeles, lapene, piknika vieta vai tml. Labas kvalitātes inventārs atpūtai.
Ļoti laba
Atsevišķa ieeja. Visas telpas – guļamistabas, dzīvojamā istaba, mazgāšanās telpas, u.c. - plašas, ērti iekārtotas. Viesu guļamistabas ar dušu/vannu un WC. Guļamistabās vai dzīvojamā istabā TV, audio. Daudzveidīgs un kvalitatīvs atpūtas piedāvājums un inventārs. Plašs dārzs, zālājs, īpaši veidota ainava.