Krodziņi

Krodziņi, kafejnīcas un citas vietas laukos un mazpilsētās, kur piedāvā garšīgus, no svaigiem vietējiem produktiem un arī pēc tradicionālām latviešu virtuves receptēm gatavotus ēdienus, kas katrā Latvijas novadā ir atšķirīgi.

  • Piesaistot apmeklētāju grupas, tiek izstrādātas īpašas programmas, kuru laikā ne tikai pasniedz ēdienu, bet arī stāsta ar to saistītās svētku un ikdienas tradīcijas, dzied dziesmas. Dažkārt programma paredz apmeklētāju iesaistīšanu ēdiena gatavošanā.
  • Ēdienkartē tiek izmantoti vietējie ēdienu nosaukumi ar paskaidrojumiem, vietējais dialekts.
  • Piedāvājot latvisko virtuvi, arī interjerā tiek izmantots etnogrāfisks stils vai vietējo meistaru darinājumi – trauki, mēbeles, tekstils, utt.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Lauku māja „Lantus”

Lauku māja "Lantus" atrodas vienā no gleznainākajām Latvijas vietām netālu no Burtnieku ezera, Bērzaines pagastā. Latviska lauku sēta, kuras pagalmā un ēkās veiksmīgi ir apvienots vēsturiskais ar mūsdienīgo. Gatavo latviskus lauku ēdienus un organizē kāzas senu tradīciju garā. Sadarbojas ar vietējiem zemniekiem un mājražotājiem.

Latviešu virtuve: Dārzeņu biezzupa ar zaļumiem un grauzdiņiem, krāsnī cepts zandarts ar siera cepuri un sezonas dārzeņiem, biezpiena krēms ar ogu mērci.

Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kafejnīca "Liepas"

Kefejnīca-viesu nams "Liepas" atrodas Aknīstē. Viesiem piedāvā ieturēt gardu maltīti no pašu un kaimiņu zemnieku saimniecībās audzētiem produktiem (bioloģiski audzēti dārzeņi, jēra gaļa un piena produkti). 

Piedāvā apskatīt, pabarot un samīļot bioloģiskās zemnieku saimniecības "Liepas" dzīvnieciņus, tiek sniegtas arī konsultācijas par aitkopību, pienkopību un lauksaimniecību.

Otrajā stāvā pieejami arī 4 numuriņi nakšņošanai.

Latviešu virtuve: Aukstā zupa, jēra gaļas un svaigu kāpostu zupa, vietējo dārzeņu krēmzupa, cūkgaļas karbonādes, kartupeļu pankūkas, zemeņu zupa, „Selgas” cepumu kūka.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Viesu nams „Mauriņi”

Divstāvu viesu nams ar komfortabliem numuriem atrodas meža ielokā, sešu kilometru attālumā no Siguldas, Allažu virzienā. Kamīna zāle piemērota kāzām, jubilejām un citām svinībām. Saimniece piedāvā vispusīgu ēdienkarti jebkurai gaumei, apkalpojot gan kāzas, gan banketus, gan arī dažādas svinības un seminārus.

Latviešu virtuve: Meža sēņu mērce, grūdenis, kartupeļu klimpu piena zupa, miežu putraimu zupa, meža sēņu zupa, zivju zupa, kartupeļu klimpas ar speķi un krējumu, bukstiņputra, pildīti kāļi, šmorēta vista, medījumu gaļa, rupjmaizes kārtojums, maizes zupa, buberts ar ķīseli, plānās pankūkas, pīrādziņi.

Īpašais ēdiens: Mauriņu plātsmaize un vairāk nekā 80 dažādu ievārījumu veidi.

Semināri   Svinības   Aktīvā atpūta   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Kaņepju sēta "Adzelvieši"

Saimniecībā audzē kaņepes, no kuru sēklām ražo kaņepju sviestu, aizdara rupjo malumu un kaņepju eļļu. Pie klēts (101 gads) eksponēti seni kaņepju šķiedras apstrādes instrumenti. Te var degustēt un iegādāties gardu produkciju, kā arī doties aizraujošā pagātnes ceļojumā, kas saistīts ar kaņepju audzēšanas vēsturi.

Latviešu virtuve: Rupjais un smalkais kaņepju aizdars, kaņepju maizītes, saspiestas un grauzdētas kaņepju kripatiņas, kaņepju eļļa.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Bīriņu pils Dzirnavu krodziņš

Dzirnavu krodziņš atrodas Bīriņu pils parkā, Bīriņu dzirnavezera krastā, ar skaistu skatu no vasaras terases. Iekārtots vēsturiskajā dzirnavu ēkā, kurā izveidots etnomuzejs un saglabāti agrāko laiku priekšmeti.

Latviešu virtuve: Pelēkie zirņi ar speķi, siļķe ar kartupeļiem, vistas un kartupeļu sautējums māla podiņā, gaileņu mērce, sautēti kāposti ar mednieku desiņām, ābolmaize.

Attālums no valsts galvaspilsētas55   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Ceptuve "Lāči"

Latvijā un aiz tās robežām populārās Lāču maizes cepšanas procesā pielieto no seniem laikiem izkoptās meistaru zināšanas un prasmes. Te var doties ekskursijā, veidot un cept maizes kukulīti, ieturēt maltīti jaukā krodziņā, kur ēdiena gatavošanā izmanto „Lāču” produkciju, kombinējot ar sezonāliem un vietējo zemnieku produktiem, un iespējams iegādāties šeit saražoto produkciju.

Latviešu virtuve: Baraviku krēmzupa, dažādi karstie podiņi, maizes zupa, maiznieka deserts.

Svinības   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas40   Sezona1-12   Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Interneta pieslēgums Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Laumu dabas parks

Saimnieki piedāvā iejusties bitenieka arodā – vērot bišu dzīvi stropā (bitenieka tērpā), iziet bišu taku un kāpt kokā ar dzeiņa palīdzību. Te var liet vaska sveces un iegādāties biškopības produktus (medus, ziedputekšņi u.c.). Vasarā darbojas kafejnīca. Piknika vietas.

Latviešu vistuve: Pupiņu un frikadeļu zupa, pankūkas ar ievārījumu, mājas limonāde, zāļu tējas.

Īpašais ēdiens: „Bukstiņputra laumiņu gaumē”.

Semināri   Slēpošana   Svinības   Izjādes   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Interneta pieslēgums Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Restorāns „Kukšu muiža”

Restorāns atrodas Kukšu muižā, un tas piedāvā vietējo virtuvi no svaigiem sezonas produktiem. Ēdienus gatavo tikai pēc iepriekšēja pasūtījuma un individuāli, vai arī muižas viesiem. Piedāvājumā arī pasaules valstu virtuve.

Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vaidelotes"

Apskates saimniecība, kur popularizē latvisko dzīves ziņu, piekopj tradicionālos rituālus un cienā ar lauku labumu ēdieniem - putru, virteņiem, pīrāgiem, plātsmaizēm, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem. Tēju, garšvielu un lauku labumu iegāde.

Latviešu virtuve: Zupas, graudu putras, saldie ēdieni, pīrādziņi, plātsmaizes un lauku tortes.

Īpašais ēdiens: Virteņi no rupja maluma pilngraudu miltiem ar biezpienu un speķi.

Agro   Svinības   Vēsturiskais mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Kafejnīca "Liepājas virziens"

Kafejnīca "Liepājas virziens" atrodas Liepājas šosejas (A9) 0,5. kilometrā.

Attālums no valsts galvaspilsētas18   Sezona1-12