Krodziņi

Krodziņi, kafejnīcas un citas vietas laukos un mazpilsētās, kur piedāvā garšīgus, no svaigiem vietējiem produktiem un arī pēc tradicionālām latviešu virtuves receptēm gatavotus ēdienus, kas katrā Latvijas novadā ir atšķirīgi.

  • Piesaistot apmeklētāju grupas, tiek izstrādātas īpašas programmas, kuru laikā ne tikai pasniedz ēdienu, bet arī stāsta ar to saistītās svētku un ikdienas tradīcijas, dzied dziesmas. Dažkārt programma paredz apmeklētāju iesaistīšanu ēdiena gatavošanā.
  • Ēdienkartē tiek izmantoti vietējie ēdienu nosaukumi ar paskaidrojumiem, vietējais dialekts.
  • Piedāvājot latvisko virtuvi, arī interjerā tiek izmantots etnogrāfisks stils vai vietējo meistaru darinājumi – trauki, mēbeles, tekstils, utt.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Lauku māja "Upenīte"

Lauku māja "Upenīte" atrodas Ciriša ezera dienvidu krastā. Saimniecība, kur izkopj latgaliskās tradīcijas un galdā liek Latgales ēdienus, ražo piena izstrādājumus (arī sieru), audzē vietējos kultūraugus (var iegādāties) un piedāvā latgaļu melno pirti, kur par pirtniekiem talkā iet paši saimnieki. Organizē toršu cepšanas meistarklases.

Latviešu virtuve: Zemnieku zupa (krupņiks ar guļbim), guļbešnīki, kartupeļu desas (rīvēti zaļi kartupeļi ar saceptu žāvētu cūkgaļu un sīpoliem), upenes ar putukrējumu, ķimeņu standziņas, lauku zāļu tējas, biezpiens ar krējumu, rūgušpiena pankūkas.

Īpašais ēdiens: Cepeškrāsnī cepta karpa vai līnis no pašu dīķa.

Izjādes   Svinības   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas229   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus SPA Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Piena muižas „Rožu krodziņš”

Krodziņš atrodas atjaunotajā Sieksātes (Berghof) muižas kungu mājā, bet klētī un sierotavā ir izveidots Piena muzejs Viesi var izmēģināt roku govs slaukšanā, kult sviestu un degustēt to.

Latviešu virtuve: rudzu maize, siļķe ar lauku biezpienu, piena zupa, „pa lauku modei” vārīti kartupeļi ar zaļajiem lociņiem, brieža gaļas šķēlītes, zandarts ar krējuma mērci, bute ar zaļajiem zirnīšiem, kartupeļu pankūkas ar brūkleņu ievārījumu.

Īpašais ēdiens: Piena muižas siera kūka, pašgatavots olu liķieris.

Attālums no valsts galvaspilsētas156   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lauku māja „Lantus”

Lauku māja "Lantus" atrodas vienā no gleznainākajām Latvijas vietām netālu no Burtnieku ezera, Bērzaines pagastā. Latviska lauku sēta, kuras pagalmā un ēkās veiksmīgi ir apvienots vēsturiskais ar mūsdienīgo. Gatavo latviskus lauku ēdienus un organizē kāzas senu tradīciju garā. Sadarbojas ar vietējiem zemniekiem un mājražotājiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Tūrisma un atpūtas komplekss „Meža Salas”

Tūrisma un atpūtas komplekss "Meža Salas" atrodas lielāka meža masīva vidū, kur ainavu patīkami atdzīvina izveidotais dīķu komplekss. Piedāvā latviskus ēdienus un kulināra satura seminārus interesentu grupām. Ēdienus gatavo arī uz ugunskura, lielām pannām, kūpina un grilē.

Semināri   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas86   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kafejnīca "Liepas"

Kafejnīca-viesu nams "Liepas" atrodas Aknīstē. Viesiem piedāvā ieturēt gardu maltīti no pašu un kaimiņu zemnieku saimniecībās audzētiem produktiem (bioloģiski audzēti dārzeņi, jēra gaļa un piena produkti). 

Piedāvā apskatīt, pabarot un samīļot bioloģiskās zemnieku saimniecības "Liepas" dzīvnieciņus, tiek sniegtas arī konsultācijas par aitkopību, pienkopību un lauksaimniecību.

Otrajā stāvā pieejami arī 4 numuriņi nakšņošanai.

Latviešu virtuve: Aukstā zupa, jēra gaļas un svaigu kāpostu zupa, vietējo dārzeņu krēmzupa, cūkgaļas karbonādes, kartupeļu pankūkas, zemeņu zupa, „Selgas” cepumu kūka.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Restorāns „Valguma pasaule”

Restorāns atpūtas kompleksā "Valguma pasaule", kas atrodas Valguma ezera dienvidu krastā. Vēsturiska vieta, kur no sešdesmito gadu beigām atradās PSRS valdības bāze. Mūsdienās tā pārveidota par iecienītu vietu aktīvās un mierīgās atpūtas baudītājiem. Piedāvā gan izsmalcinātus ēdienus stikla zālē, gan uz ugunskura vārītu zupu.

 

Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Atpūtas komplekss „Miķelis”

Atpūtas komplekss "Miķelis" atrodas Gailīšu pagastā, Mūsas upes krastā, tikai 12km attālumā no Bauskas.

Šajā gleznainajā Zemgales nostūrī ir iespējams baudīt dabas mieru un sakoptību. Izzināt vēsturi, apskatot Zemnieku sētu un Retro auto muzeju, baudīt izsmalcinātus ēdienus mūsu pašu restorānā.

Lai ļautos bezrūpīgai atpūtai vairāku dienu garumā, esam parūpējušies par nakšņošanas iespējām mūsu viesnīcā "Miķelis",

Piedāvājam 18 numuriņus skaistā, jaunā, modernā viesnīcā. Viesnīcā ir 4 divstāvīgi ģimenes numuri, 7 divvietīgi numuri ar terasi un 7 divvietīgi numuri viesnīcas otrajā stāvā.

Viesnīcā iespējams izguldīt 44 personas, savukārt ar papildvietām līdz 58 personām.

Nodrošinam bezmaksas autostāvietu un bezvada interneta pieslēgumu.

  Atpūtas kompleksa teritorijā viesiem ir pieejama laivu noma, pirts namiņa īre ar āra terasi pie Mūsas upes krasta, iespēja lietot grilu.  Bērniem piedāvājam velosipēdus, kā arī spēļu laukumu.

Pirts namiņā iespējamas svinības līdz 12 personām ar nakšņošanu pirts otrajā stāvā.

  Dabas baudītājiem un mīļotājiem piedāvājam telšu un piknika vietas.

Mūsu piedāvājumā ir arī banketu zāle, kurā iespējams rīkot viesības, seminārus un prezentācijas īdz 80 personām, kā arī skaista, harmoniska vieta laulību ceremonijām un kāzu svinībām brīvā dabā.

 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Lauku māja "Aizupmājas"

Lauku māja "Aizupmājas" atrodas Pildas upītes krastā. Lauku māja, kur var doties latgaļu melnajā pirtī, pērties ar liepu un ozolu zaru slotiņām, baudīt zāļu tējas un nodoties citiem lauku darbiem. Nakti var pavadīt atjaunotajā klētī. Bioloģiskā saimniecība, kuras produkcija – augļi, ogas, dārzeņi un medus - tiek gatavoti un likti galdā, godinot Latgales novada tradīcijas.

Latviešu virtuve: Aukstā zupa, skābētu kāpostu zupa latgaliešu gaumē, plānās pankūkas, krāsnī cepti kartupeļi, sutināta līdaka, mājas kotletes, rabarberu debesmanna, bērzu sulas, pļavu tējas.

Īpašais ēdiens: Rupji rīvētas kartupeļu pankūkas ar krējumu un brūkleņu ievārījumu.

Attālums no valsts galvaspilsētas275   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Spēlmaņu krogs

"Spēlmaņu krogs" atrodas Alsungas centrā pie Dižgabalkalna. Krogā var nobaudīt sklandraušus un uz vietas ceptu suitu skābmaizi. Vasarās tūristu grupas uz āra kamīna var piedalīties suitu ēdienu (ķiļķēni, žāvētas ribas u.c.) gatavošanas procesā vai mieloties jau pie klātiem galdiem suitiskā garā, kā arī baudīt Suitu sievu (unikālais burdona dziedājums) iespaidīgo priekšnesumu.

 

Attālums no valsts galvaspilsētas195   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Valmiermuižas alus

Ciemojoties Valmiermižas alus darītavā, iespējams iepazīt muižas seno vēsturi un alus darīšanas tradīcijas, savām acīm ieraugot, kā no dabīgām sastāvdaļām nesteidzīgi top dzīvais alus un kā pa muižkungu modei to nobaudīt. Brūža apskati papildina dzīvā alus degustācija. Blakus alus darītavai, senajā klēts ēkā, iemājojusi Valmiermuižas alus tirgotava un Valmiermuižas Alus virtuve. Tirgotavā pilnā klāstā meklējami Valmiermuižas brūvējumi, gardumi un citu latviešu meistaru darinājumi. Te atrast varēs gan ciemakukuli un dāvanu mūsu pašu latvietim, gan suvenīru, kam ceļot prom uz citām zemēm.
Savukārt Valmiermuižas Alus virtuvē daudzinātais #zemesgarša stāsts ir par Latvijas zemē meklējamiem produktiem katrā no sezonām. No tā, kas šobrīd Latvijas laukos, pļavās, mežos un ūdeņos atrodams, šefpavārs Dzintars Kristovskis diendienā restorāna virtuvē rada pārsteidzošas garšu kombinācijas.

Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas109   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas