Atpūta laukos

Latvijā Elektromobiļi kļūst aizvien populārāki

01.08.2019

Uz Latvijas ceļiem varam redzēt arvien vairāk automašīnu, motociklu un mopēdu, kuri darbojas uz elektrības. Latvijā reģistrēti jau 518 vieglie pasažieru auto un to skaits turpina pieugt. Kā zināms, šādu transportlīdzekļu īpašniekiem tiek dotas priekšrocības: nav jāmaksā ekspluatācijas nodoklis, Rīgā tie drīkst stāvēt pašvaldības autostāvvietās, braukt pa sabiedriskā transporta joslām un citas priekšrocības.

 


Šī gada 23. jūlijā Latvijā ieradās Vācijas elektromobiļu rallija „E-Rallye Baltica 2019” dalībnieki ar saviem elektromobiļiem, tai skaitā septiņiem Tesla modeļiem. Rallija dalībnieki paviesojās arī pie mūsu lauku tūrisma uzņēmējiem, kur ir iespējams veikt uzlādi uz vietas: 

  • Atpūtas komplekss ''Miķelis";
  • Salaspils Nacionālais botāniskais dārzs;
  • viesnīca "Tigra";
  • viesnīca Radisson Blu Latvijā

E-Rally Baltica pasākuma >>> FOTO GALERIJA<<<

 

Informācija par ceļošanu ar elektromobili Latvijā.

Latvijā elektromobili var arī iznomāt.

Elektromobiļa  ērtai lietošanai nepieciešams savs uzlādes punkts (pieslēgums), visērtāk -  nakts stāvvietā.

Elektromobiļos iebūvētie lādētāji ir ar jaudu, lai var pilnībā uzlādēt nakts atpūtas periodā, piem., Audi e-tron akumulators - 95kWh, lādētājs - 11kW, tātad 9 stundu laikā var uzlādēt no 0-100%.

Piem., Audi e-tron nobraukums ar vienu uzlādi (autonomija) ir 417km, kas tuva e-rallijā novērotajam: divi braucēji ar minimālu bagāžu, atbilstošu kondicionēšanu un nosvērtu braukšanas stilu - līdz 400km.

Ja ar nakts uzlādi nepietiek, dienas uzlādei Latvijā šobrīd pieejama ātrā uzlāde (ja iespējams, tiek ielādēts tikai tik, cik aktuāli nepieciešams, rēķinoties ar uzlādi naktī): 75 stacijas ar jaudu 53kW:

Nelielās jaudas uzlādes pie viesnīcām visērtākās ir tieši klientiem, kas tur pavada nakti. Visu uzlādes punktu priekšrocība no braucēju viedokļa: pa ceļam, laikā, kad ir jāapstājas lietderīgi.

Kur var uzlādēties Latvijā?

Visas uzlādes vietas tūrisma objektos skatīt šeit .

"Elektromobiļu uzlādes punktus ar vadības un monitoringa sistēmu var atrast e-mobi portālā. Papildus precīzai atrašanās vietai, jebkurā laikā var uzzināt uzlādes punktu statusu, kontaktdakšas veidu un uzlādes jaudu."

Uzlādes vietas kopā - ap 100. Uzlādes punktu ir vairāk, jo vienā vietā/stacijā ir 1-10 uzlādes punkti.

Informācija sagatvota ar (BIMAB)“Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” , kuras mērķis ir veicināt ilgtspējīgu, darbības vietā izmešus neradošu transporta attīstību.

 

    


Skatīt citas ziņas ...