Atpūta laukos

Diskusija par mītiem un patiesību publisku personu radītiem konkurences kropļojumiem tūrisma un viesmīlības jomā

14.02.2019

Trešdien, 2019. gada 13. februārī, Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību Preiļu kultūras centrā organizēja diskusiju "Mīti un patiesība par publisku personu radītiem konkurences kropļojumiem tūrisma un viesmīlības jomā". Pasākumā piedalīties tika aicināti pašvaldību vadītāji, tūrisma jomas speciālisti, kā arī ar tūrisma sfēru saistīti uzņēmēji.

Lauku tūrisma uzņēmēju intereses pārstāvēja un aizstāvēja "Lauku ceļotāja" vadītāja Asnāte Ziemele. Uzņēmēju vidokli pārstāvēja Ilze Bērziņa no "Ārpus laika" un Zane Jēgere no kempinga "Ezerpriedes".

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama informēja par konkurences tiesību pārkāpumu identificēšanu, negodīgu konkurenci.

Valsts kontroles padomes loceklis, Piektā revīzijas departamenta direktors Edgars Korčagins informēja kā Valsts kontrole vērtē pašvaldību iesaistīšanos komercdarbībā.

Prezentācijas:

Publiskā un privātā sektora konkurences problēmas: uzņēmēju pieredze un ieteikumi. Piemēri Austrumlatvijā A. Ziemele, Lauku ceļotājs
KĀ IZDZĪVOT PRIVĀTAM TŪRISMA UZŅĒMĒJAM?
TŪRISMA UZŅĒMĒJA IZMAKSAS UN CENU VEIDOŠANĀS MEHĀNISMS
I. Bērziņa, Ārpus laika
Kā un ko Valsts kontrole vērtē, analizējot pašvaldību iesaistīšanos komercdarbībā Edgars Korčagins, Valsts Kontrole

 

INFOGRAFIKA: Pašvaldību iesaiste komercdarbībā
KO UN KĀ VĒRTĒ VALSTS KONTROLE?


 

Prezentācijas un diskusijas par pašvaldību realizēto projektu ietekmi uz ekonomisko aktivitāti to teritorijās stāstīja Ilze Griezāne (Latgales mākslas un amatniecības centra vadītāja), Iveta Balčune (Lūznavas muižas vadītāja), Līga Kondrāte (Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja), Jeļena Kijaško (Rēzeknes Tūrisma attīstības centra vadītāja), Viktors Moisejs (Krāslavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks) un Tatjana Kozačuka (Krāslavas TIC vadītāja) un Sanda Čingule-Vinogradova (Preiļu muižas kompleksa un parka attīstības koncepcijas vadītāja).


Skatīt citas ziņas ...