Atpūta laukos
Interreg V-A Latvia – Lithuania

No 18.-27. janvārim "Lauku ceļotājs" piedalās Berlīnes starptautiskajā izstādē-gadatirgū „Zaļā nedēļa 2019”

18.01.2019

“Lauku ceļotājs” no 18. - 27. janvārim Berlīnē piedalās lielākajā un pazīstamākajā pārtikas produktu izstādē pasaulē - "Zaļā nedēļa" jeb “Internationale Grüne Woche Berlin 2019”, kas Berlīnē notiek jau 84 gadus. "Zaļajā nedēļā" ik gadu satiekas valstu lauksaimniecības ministri, starptautiskās vides vadošie lauksaimniecības uzņēmējdarbības pārstāvji un apmeklētāji, kuriem interesē viss par lauksaimniecību un pārtiku.
Pagājušo gadu pasākumu apmeklēja vairāk kā 400 000 apmeklētāju, tostarp ap 90 000 tirdzniecības apmeklētāju.


Latvijas stends atrodas 8.2 hallē, ar stenda numuru 105, pateicoties Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) izstāžu daļas organizēšanai un Zemkopības ministrijas (ZM) atbalstam. Tajā pārstāvēti gan lauksaimniecības un pārtikas nozare produkti, gan tiks nodrošināti Latvijas lauku tūrisma un seno amatu popularizēšanas pasākumi ar Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja amatnieku, “Donu” saimnieces Ilze Briede un “Lauku ceļotājs” iesaisti.

“Lauku ceļotāja” pārziņā ir izstādes apmeklētāju informēšana par Latvijas tūrisma un atpūtas iespējām, īpaši lauku reģionos. Šim nolūkam uz Vāciju esam līdzi atveduši mūsu izdotos tūrisma materiālus - kartes "Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Latvijā un Lietuvā", "Latvijas valstiskuma veidošanās ceļi", "Kulinārais ceļš “Livonijas garša”" un brošūras "Livonijas garša - Ēdieni" un Jūrtakas tūristu brošūru un karti, kā arī citus tūrisma materiālus. Arī šogad ar Latvijas pasta atbalstu ir iespēja nosūtīt īpašas, “Lauku ceļotāja” veidotas pastkartes ar Latvijas ainavām, ēdieniem un lauku sētas skatiem, kā arī nopērkamas dažāda veida zāļu tējas.

Šogad "Lauku ceļotājs" izstādes apmkeklētājus īpaši aicinās viesoties vēsturiskā mantojuma agrotūrisma saimniecībās, kas ir apmeklētājiem atvērtas lauku saimniecības, interaktīvi muzeji, privātas kolekcijas un citas vietas, kur var iepazīt lauku saimniecisko vēsturi un dažādu lauksaimniecības nozaru attīstības gaitu no pirmsākumiem līdz mūsdienu praksei.


Skatīt citas ziņas ...

Šī publikācija sagatavota ar Eiropas Savienības atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Latvijas Lauku Tūrisma Asociācija "Lauku ceļotājs" un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.