Atpūta laukos
Interreg V-A — Estonia–Latvia

"Lauku ceļotāja" dalība Berlīnes starptautiskajā izstādē-gadatirgū „Zaļā nedēļa 2018”

05.02.2018

LLTA “Lauku ceļotājs” no 19. - 28. janvārim Berlīnē piedalījās lielākajā un pazīstamākajā pārtikas produktu izstādē pasaulē - "Zaļā nedēļa" jeb “Internationale Grüne Woche Berlin 2018”, kas Berlīnē notiek jau 83 gadus. Kopumā šogad izstādi apmeklēja 400 tūkstoši apmeklētāju. Aprēķināts, ka apmeklētāji izstādes laikā iztērējuši vairāk kā 50 miljoni EUR. Izstādē piedalījās 1660 izstādes dalībnieki no 66 valstīm. Izstādes partnervalsts šogad bija Bulgārija.
Latviju uz Vāciju devās pārstāvēt pārtikas uzņēmumi, latvju saimnieces un amatnieki, kuri sevi prezentēja 250 kvadrātmetru lielā stendā. Saimniecības “Donas” saimniece Ilze Briede turpat izstāžu zālē mīcīja mīklu un cepa maize, amatnieki apstrādāja dzintaru, darināja rotaslietas un greba koku. Gastronomiskās Latvijas pārstāvji deva degustēt un tirgojās ar alu, medu, ogām, medījumiem, dabīgiem dzērieniem, saldējumu, tējām u.c.
LLTA “Lauku ceļotāja” pārziņā bija izstādes apmeklētāju informācijas sniegšana par Latvijas tūrisma un atpūtas iespējām, kā arī simtgades pasākumiem. Šim nolūkam izplatījām savus izdotos tūrisma materiālus - brošūru "Latviešu ēdieni un dzērieni", kuru šogad vācu valodā izdevām atkārtoti , Baltijas valstu "Velo-karti", karti "Vērts redzēts", vērtīgos ceļvežus dabas draugiem “Baltijas nacionālie parki”, “Latvijas nacionālie parki” un “Meža ceļvedis”, kā arī izdevumu "Go local". Tika izmantoti arī LIAA Tūrisma departamenta, Rīgas tūrisma attīstības biroja, Latvijas valsts simtgades biroja un Jūrmalas tūrisma informācijas centra, Latvijas Kempingu asociācijas materiāli. Vispieprasītākie materiāli bija bukleti par Rīgu, Baltijas valstu kopējā karte un informācija par kempingiem. 


Izstādes apmeklētājiem sadarbībā ar Latvijas pastu bija iespēja nosūtīt īpašas, “Lauku ceļotāja” veidotas pastkartes ar Latvijas ainavām, ēdieniem un lauku sētas skatiem. Šī iespēja tika izmantota ļoti aktīvi, lai nosūtītu sveicienus ģimenei un draugiem uz visām pasaules malām.

“Lauku ceļotājs” ari šogad apmeklētājus piesaistīja ar Latvijas pļavās vāktajām zāļu tējām no z/s "Kurmīši". Tējas ziedi bija pieejamai lielos maisos, no kuriem apmeklētāji varēja veidot savu īpašo zāļu tējas sajaukumus, kā arī iegādāties jau gatavos maisījumus.  Novērojām, ka vācietim ir svarīgi zināt, kāda tad konkrēti ir katras tējas un auga iedarbība, pirms viņi izdara savu izvēli. Tēju iedarbības apraksti tika cītīgi lasīti un pirms pirkšanas tās tika nogaršotas.
No mūsu stenda apmeklētājiem daudz uzzinājām par to, kas viņiem šķiet pievilcīgs latviešu tradicionālajā virtuvē, kā arī par ko viņi interesējas, plānojot savu ceļojumu uz Latviju. Izmantosim šīs zināšanas, lai veidotu jaunus un pievilcīgus kulinārā mantojuma maršrutus kā “Livonijas garša”, kuru nākošajā gadatirgū kopā ar igauņu sadarbības partneriem vācu publikai prezentēsim atsevišķā stendā. Projekts “Livonijas kulinārais ceļš” tiek īstenots “Interreg Estonia-Latvia” programmas ietvaros no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Kopumā izstādi vērtējam ļoti pozitīvi, interese par Latviju bija ļoti liela, izstādes norise tika arī plaši atspoguļota Vācijas plašsaziņas līdzekļos – presē, televīzijā, radio un sociālajos tīklos. Vēlamies lielu paldies teikt Agroresursu un ekonomikas institūta Starptautisko pārtikas izstāžu projekta īstenotājiem, kuri arī šogad sadarbībā ar ar LR Zemkopības ministriju organizēja Latvijas nacionālo stendu. Tāpat izsakām pateicību visiem, kas strādāja Latvijas stendā, par pozitīvo, ražīgo un atbalstošo darba vidi! Nākošgad "Zaļā nedēļa" norisināsies no 18. - 27. janvārim.

 

Projekts “Livonijas kulinārais ceļš” īstenots “Interreg Estonia-Latvia” programmas ietvaros no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.


Skatīt citas ziņas ...

Šī vietne atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.