Atpūta laukos
EU

"Lauku ceļotāja" dalība pārtikas nozares izstādē “Riga Food”

31.08.2016

"Riga food" ir plašākā pārtikas izstāde Baltijas valstīs, kas ik gadu iezīmē nozares attīstību kopumā, izceļ jaunumus un sniedz iespēju iepazīties ar nopietniem un uzticamiem nozares uzņēmumiem. Šogad izstāde norisnāsies četras dienas - no 7.-10. septembrim Ķīpsalas izstāžu hallē, kur ikviens gardēdis varēs smelties idejas savai ēdienkartei, nogaršot daudz ko jaunu un baudīt pavāru, konditoru un bārmeņu šovus, savukārt profesionāļi – smelties idejas, gūt jaunas zināšanas un informāciju, kā arī veicināt sava biznesa attīstību.

Kopumā izstādē piedalīsies 703 uzņēmumi no 37 valstīm un būs apmeklējami 15 valstu nacionālie stendi. 

Latviju izstādē pārstāvēs vairāk kā 460 uzņēmumu, tostarp ap 150 mājražotāju no visas Latvijas, kas sapulcēti pateicoties "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram" (LLKC). Četrās izstādes dienās no 7. līdz 10. septembrim hallē Nr. 1, Novadu stendā ikviens varēs nobaudīt mazo ražotāju daudzveidīgo produkciju, kā arī nobalsot par sev tīkamāko konkursā “Tautas garša” konkursa logo.


Viens no izstādes dalībniekiem būsim arī mēs -  "Lauku ceļotājs", kas izstādes laikā prezentēs divus jaunus tūrisma produktus - "Gardā siera ceļš" un "Baltijas kulinārais ceļš". 

8. un 10. septembrī, plkst. 10:00-12:00 "Lauku ceļotājs" prezentēs jaunizdoto bukletu „Gardā siera ceļš”, kas ir ceļvedis vietējo sieru pasaulē un tapis sadarbībā ar “Latvijas Siera Klubu”. Ceļvedis iepazīstina ar vietējo sieru veidiem un šķirnēm, kā arī ar 50 “Sierziņa” saimniecībām. Mūsu stendā izstādes laikā varēs nogaršot lieliskos, no Latvijas govju un kazu ganāmpulku piena ražotos sierus un arī sastapt siera ražotājus.

9. septembrī, plkst. 10:00-12:00  "Lauku ceļotājs" iepazīstinās ar "Baltijas Kulināro Ceļu", kas būs šī ceļā tūrisma kartes un Baltijas jūras valstu virtuves prezentācija. “Baltijas Kulinārais Ceļš” aicina gardēžus ceļot apkārt Baltijas jūrai, cauri Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Vācijas, Krievijas, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas virtuvēm, krodziņiem un restorāniem, lai baudītu kopīgo un atšķirīgo. Ceļa partneri ir izveidojuši kopīgu mājas lapu http://www.balticseaculinary.com, kas raksturo katras valsts nacionālo virtuvi, iepazīstina ar tradicionāliem ēdieniem un to receptēm, kā arī sniedz ceļotājam noderīgu informāciju par kulināriem maršrutiem, iespējām apmeklēt pārtikas ražojošās saimniecības, restorānus un virtuves, kur var baudīt tradicionālos un no vietējiem labumiem gatavotus ēdienus. 

 

"Rīga Food" programma un sīkāka informācija meklējama izstādes mājas lapā: rigafood.lv

Uz tikšanos izstādē!

 

Preses ziņas:

"Gardā siera ceļš"

"Baltijas Kulinārais ceļš"

 

Projektu līdzfinansē ES COSME programma


Skatīt citas ziņas ...

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības COSME programma