Atpūta laukos

Pavadi brīvdienas zaļi - jauna brošūra "Zaļās Brīvdienas 2015"

02.02.2015

Esam izveidojuši brošūru "Zaļās Brīvdienas 2015", kurā iekļauta informācija par 70 lauku tūrisma nakstmītnēm, kam piešķirta vides kvalitātes zīme "Zaļais sertifikāts", ko piešķir vides un tūrisma eksperti kopš 2003. gada. Sertifikāts norāda, ka saimnieki savu tūrisma piedāvājumu pilnveido atbilstoši vides un tūrisma kvalitātes prasībām.


„Zaļo brīvdienu” lauku tūrisma naktsmītnēs saimniekošana ir draudzīga videi un atpūta - ērta un patīkama cilvēkam. Šīs mājas atrodas tīrā, sakoptā lauku ainavā, kas priecē ar skaistumu. Daudzas no tām ir tradicionālas lauku sētas, būvētas un iekārtotas, izmantojot dabīgus un cilvēka veselībai draudzīgus materiālus – te ir koks, akmeņu mūris, niedru jumti, linu palagi un dvieļi, un arī mūsdienīgi materiāli, kas mazina alerģijas iespējamību. Pārsvarā šajās mājās telpu apdarei izmantotas videi draudzīgas krāsas un apdares līdzekļi, arī telpu kopšanai un gultas veļas mazgāšanai lieto līdzekļus ar ekomarķējumu. Šeit taupa enerģijas resursus, ūdeni, šķiro atkritumus. Šajās mājās nesmēķē telpās.

Daudzviet viesiem piedāvā saimnieku pašu audzētu ekoloģiski tīru pārtiku, dažādas aktivitātes dabā: braucienus ar velosipēdiem, pārgājienus, dzīvnieku vērošanu. Ir saimnieki, kas īpaši domājuši par bērniem – ir rotaļlaukumi, mājdzīvnieki apskate, ērtības ģimenēm ar pavisam maziem bērniem. Daudzi saimnieki ir pirts lietu zinātāji, citi spēj aizraut ar interesantiem stāstiem par dabu, vietām un lietām apkārtnē.

Brošūras E-versija ŠEIT.

Brošūra pieejama "Lauku ceļotāja" birojā.

Informācija par visām 70 "Zaļā sertifikāta" naktsmītnēm.

Izbaudiet zaļās brīvdienas!

Zaļā sertifikāta piešķiršana tiek īstenota ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda atbalstu.


Skatīt citas ziņas ...