Atpūta laukos

Leģendu nakts Jaunpilī

22.10.2014

25.oktobrī no plkst. 18:00 Jaunpils pilī norisināsies Rudens leģendu nakts.

Rudens ir viens no četriem gadalaikiem, bet ar ko mums vēl asociējas rudens? Klīst leģendas, ka rudens ir bagāts vīrs, dabas gleznotājs. Senajiem latviešiem tas bija ne tikai ražas ievākšanas laiks, bet arī īstais precību laiks! Cits rudeni dēvē par tumsas nesēju, citam tas ir atmiņu un pārdomu laiks/ mistikas un veļu laiks.


Leģendu naktī Jaunpils pilī varēs iepazīt, izjust un uzzināt šīs ar rudeni saistītās leģendas! No plkst. 18:00 lūkosim Rudentiņa – bagāta vīra slavu rudens velšu andelē un mandelē, kur ikviens ir aicināts ņemt līdzi dārzeņus svaigā un konservētā veidā, ievārījumus, augļu/ dārzeņu kūkas un citus izstrādājumus un mainīt pret ko citu, kas pašam nav. Piemēram, ja ir daudz bietes, bet nav burkāni, ņem bietes, nāc un maini! Ja nav, ko mainīt vārēs pirkt!

Vai zinājāt, ka rudens bijis īstais precību laiks? Nē, par to vēsta arī latviešu tautas dziesmas, kuras būs apskatāmas izstādē “Rudens - latviešu dainās”.

Rudens ir dižens mākslinieks, kas atnāk un pārkrāso dabu citās krāsās! Varēsi iedvesmoties no tā un zīmēt, radīt pats radošajās darbnīcās Jaunpils bibliotēkā!

Kavēties atmiņu stāstos būs iespējams Jaunpils muzeja izstāžu zālē, kur plkst. 19:00 būs muzikāla dzejas tikšanās “Depozīts” ar gleznotāju un dzejnieku Ojāru Ulmani. Muzikālo pavadījumu sniegs Zigurds Turss. Izstāžu zālē būs apskatāma arī O. Ulmaņa gleznu izstāde “Ainavas”.

Ojārs Ulmanis daudziem zināms kā skolotājs, orientēšanās sporta treneris, ģeogrāfs, filozofs, fotogrāfs un nu jau arī kā gleznotājs un dzejnieks. Daudzpusīga personība, cilvēks, kurš prot „vest līdzi” ideju un domu ceļojumā.

Pasākuma apmeklētāji varēs bezmaksas apskatīt Jaunpils muzeju un bruņinieku pagrabiņu.

Izjust rudens drēgnumu varēs pils pagrabos, bet par samaksu varēs izšaut ar loku un izkalt savu veiksmes monētu. Gardus ēdienus un siltus dzērienus līdz plkst.21:00 varēs baudīt Jaunpils pils krodziņā.

Plkst. 22:00 Lielajā zālē būs Rudens balle ar grupu “Zvaigžņu lietus”, kura jau vairāk 20 gadus veiksmīgi turpina iekarot arvien jaunas un jaunas publikas simpātijas. Pazīstamākās grupas dziesmas ir “Ļauj lai matu cirtas krīt”, “Es zinu rozes vīst”, “Agrs rīts” u.c.

Ieejas biļete ballē pasākuma dienā būs € 6.00, iepriekšpārdošanā Jaunpils pilī - € 5.00.

Galdiņu rezervāciju var veikt pa t.29296334. Balles laikā kamīnzālē darbosies Pils kroga kafejnīca. Omulīgi numuriņi (iepriekš rezervējot pa t. 29442539) būs pieejami nakšņotājiem!

Leģendu nakts notiek vairākās Latvijas pilīs un muižās, par to vairāk informācijas: www.pilis.lv.

Izbaudi rudeni Jaunpils pilī 25.oktobrī!


Skatīt citas ziņas ...