Atpūta laukos

Viduslaiku svētki Jaunpils pilī!

28.07.2014

Vasara ir vidū un tuvojas augusts ar tradicionālajiem Viduslaiku svētkiem Jaunpils pilī!  Šogad  Viduslaiku svētki "260 rozes pilskundzei Elīzai" notiks 9.augustā! Pilskundzi Elīzi Jaunpils pils saime arvien ir pieminējusi ar labu un mīļu vārdu, līdz ar to šogad viduslaiku svētkus veltam Elīzai – viņas 260 gadu jubilejā!

Elizabete (Elīza) Šarlote Konstance fon Mēdema 17 gadu vecumā apprecējās ar Jaunpils muižas īpašnieku Georgu Pēteri fon der Reki. Pēc pāris gadiem pilskundze devās prom no Jaunpils. Dzejniece un rakstniece Elīza fon der Reke tiek uzskatīta par vienu no apgaismības laikmeta pazīstamākajām publicistēm! Viduslaikiem mijoties ar vēlāko gadsimtu galmu kultūru un tradīcijām tiks svinēti Elīzas svētki Jaunpils pilī un tās apkārtnē!


Programma:

No 14:00 Amatnieku un mājražotāju darinājumus varēs iegādāties tirdziņā, kas šogad plānots pils laukumā, līdz ar to būs pieejams arī tiem, kas neies uz svētkiem.

Papildus loku šaušanai, šķēpu un cirvju mešanai būs iespēja piedalīties kaujas skrējienā un uzlaikot bruņinieku smagās bruņas! Neiztiks arī bez bruņinieku cīņu paraugdemonstrējumiem!

Dāmas pasākuma laikā varēs uzzināt viduslaiku skaistumu noslēpumus un frizūru veidošanas tendences!

Bērni aicināti uz lustīgu lielo leļļu teātra izrādi ”Brīnums brīnuma galā ”. Galveno varoņu: Prinča, Raganiņas, Kaķenes, Vardes un Vārnas  neparastie piedzīvojumi atkal un atkal apliecinās, ka labestība ļaunumu spēj pārvērst labajā un ka nav pasaulē skaistākas un brīnumainākas zemes par to, kurā ir mājas!

Pieaugušajiem būs skatāma muzikāla izrāde "Būt...Šekspīram", kurā ir savienoti Šekspīra soneti un lugu fragmenti. Izrāde ir kā fantāzija - poētiska teātra spēle par Šekspīru un viņa radītajiem tēliem, kas atklāj autora jūtu un domu dzīvi. Tēli izdzīvo "šekspīriskās kaislības", iesaistot pašu kaislību autoru. Konflikti un cīņas izrādē ir gan garīgas, gan īstas! Darbojošās personas - Šekspīrs, Āksts, Lēdija un mūziķi. Lomās - Māris Bezmers, Kārlis Neimanis un Egija Silāre, mūzika - Mārtiņš Brauns, Māris Kupčs un baroka orķestra “Collegium Musicum” Riga solisti.

Svētku laikā  pilskundzes Elīzas apartamentos, notiks viņas rakstīto vēstuļu un dzejas lasījumi auklītes izpildījumā.

Savukārt, Jaunpils muzeja izstāžu zālē būs skatāma dažādu rožu šķirņu ziedu izstāde.

Gan pieaugušie, gan bērni varēs darboties rokdarbu,  keramikas un citās radošajās darbnīcas, doties izjādē ar zirgiem un izbraucienā ar seno kaujas laivu Dzirnavu ezerā!

Vakarpusē par godu Elīzai mīlas balādes un ne tikai izpildīs pazīstamais dziedātājs Uģis Roze!

Noslēgumā balli pils pagalmā spēlēs grupa “Kreicburgas ziķeri”.

Ieejas biļetes svētkos - € 8.00 , bērniem ( 7-12g.) - € 5.00 ; svētkos un ballē – € 10.00; ballē - € 5.00 Pirmskolas vecuma bērniem līdz 6 g.v. ieeja ir bez maksas.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu servisa kasēs!


Skatīt citas ziņas ...