Atpūta laukos

Lauku ceļotājs aicina piedalīties pavasara akcijā "Atvērtās dienas laukos"

07.05.2014

Lauku ceļotājs aicina jūs piedalīties pavasara akcijā "Atvērtās dienas laukos", kas notiks 2014. gada 16. - 18. maijā (www.celotajs.lv/atvertasdienas).

Akcijas ''Atvērtās dienas laukos'' mērķis ir popularizēt Latvijas laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un pakalpojumus. Vēlamies ar šo akciju ieinteresēt pilsētu iedzīvotājus 3 dienas aktīvi iepazīt Latvijas laukus, nobaudīt dažādus lauku labumus, atrast saimniecības, no kurām iegādāties dažādus laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudīt dažādas aktivitātes, ko var piedzīvot Latvijas laukos.


Akcijas ietvaros 129 saimniecības visā Latvijā 3 dienu laikā atvērs savas sētas apmeklētājiem, piedāvājot kādas atlaides saviem produktiem vai pakalpojumiem vai kādus citus īpašos piedāvājumus, ko ikdienā šajās saimniecībās nav iespējams saņemt.

Saimnieki akcijas dienās būs padomājuši par dažādiem īpašajiem piedāvājumiem - daži piedāvās atlaides pircējiem vai mazas dāvaniņas apmeklētājiem, citi būs sagatavojuši īpašas akcijai veltītas programmas bez maksas. Šeit tikai daži piemēri:

  • Degustācijas: lāču spēka sviestmaizes, govs un kazu sieri, paipalu olas, gliemeži, alus, vīni, miežu mise, šitakē sēnes ar ponšo, marinēti ķiploku ziedi un ķiploku konfektes,
  • Kalifornijas slieku, Āfrikas strausu, murkšķu, gliemežu, zirgu, kazu, u.c. fermu apskate,
  • Savas burkānu dobītes iesēšana (vasarā varēs braukt arī to novākt),
  • Fotosesija ar kurmjiem, 
  • Meistarklases par picas, kūkas un toršu dekoru veidošanu, senajām rotām, latvju zīmēm, latviešu kāzu tradīcijām, keramikas apstrādi, jostu aušanu, īstas rudzu maizes tapšanu,
  • Ekskursija „vīna tapšanas noslēpumi”,
  • Stārķu vērošana ar optisko ierīču palīdzību, u.c.

Lai iepazīstinātu ceļotājus ar visām akcijas saimniecībām un to piedāvājumiem esam izveidojuši akcijas lapu www.celotajs.lv/atvertasdienas, kur atradīsiet plašāku informāciju par šo akciju un tās dalībniekiem.

Lai uzzinātu, ko katra no saimniecībām piedāvā akcijas dienās, darba laikus, un noteikumus, dodieties uz šīs akcijas lapas sadaļu "dalībnieki" un meklējiet šo informāciju pie konkrētās saimniecības profila.

Ir izveidota arī tūrisma brošūra, kurā atrodama informācija par akcijas saimniecību atrašanās vietu, pamatdarbības jomu un kontaktinformācija. Brošūru papīra formātā būs iespējams saņemt 18. un 19. aprīlī lauku labumu tirdziņā pie lielveikala "Spice", Rīgā un 3. un 10. maijā Kalnciema ielas tirdziņā, Rīgā un LLTA "Lauku ceļotājs" birojā - Kalnciema ielā 40., 3. stāvā (darba dienās no 9.00 - 18.00).

Brošūra "Atvērtās dienas laukos" (PDF).

 

Atvērtās dienas Latvijas Laukos - Pavasaris 2014


Skatīt citas ziņas ...