Atpūta laukos

Uguns Nakts Vienkoču parkā

27.09.2013

Kā jau katru gadu ierasts, oktobra pirmajā sestdienā Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns Nakts. Tas ir noskaņu un gaismas pasākums, kas šogad notiks 5. oktobrī. Uguns Nakts galvenā ideja ir paildzināt vienu īso rudens dienu garāku, ar sveču siltumu un gaismu pozitīvi uzlādēt sevi ziemas tumšajam periodam, lai būtu vieglāk sagaidīt pavasari.

18:00 sāksies Gaismu meža iedegšana. Visa vakara garumā darbosies amatnieku darbnīcas. Vienkoču parka smēdē varēs vērot kalēja darbu, jaunuzceltajā Kokamatniecības muzeja ēkā darbosies kokamatnieks. Senā dzīvesstila apvienība “Baltava” rādīs uguns iegūšanu un citas mūsu senču  sadzīves prasmes. Pie Ratnieku zāļu sievas varēs izzināt nākotni pēc rūnu zīmēm. Apvienība “Vēsturiski aktīvs” iepazīstinās ar viduslaiku cīņas mākslas niansēm un bruņinieku dzīvesstilu. Darbosies arī vilnas velšanas un aušanas darbnīcas. Dzīvo masku darbnīcā katram būs iespēja pārvērsties par kādu no meža gariņiem, vai spoku. Līgatnes “Pasaku māja” iepazīstinās ar uguns tēmai saistītiem pasaku tēliem un rosinās iztēli. Līdz lāpu gājiena sākumam būs lieliska iespēja izdejoties senos latvju dančus kopā ar folkloras kopu “Ore”.

21:00 notiks kopīgais lāpu gājiens pa Vienkoču parka naksnīgajām takām, veidojot šķietami nebeidzamu uguns čūsku. Lāpu gājiens noslēgsies ar ugunsžonglieru šovu, kuru vadīs “Fire Spirit” kopā ar perkusiju grupu “Pulsa Efekts”. Uguns šova noslēgumā tiks iedegts lielais ugunskurs un notiks uguns tēmai veltītas rituāla rotaļas, kuras vadīs folkloras kopa “Delve”.


Apmeklētāju vēderu labsajūtai karstalus un mielošanās kopā ar Valmiermuižas pavāriem, kārdinošas smalkmaizītes no kafetērijas "Trīs kūkas". Līgatnes Vīna Darītava piedāvās īpašo Uguns Nakts dzērienu.

Visa jaunākā informācija www.vienkoci.lv jaunumu sadaļā. Vienkoču parka informācijas tālrunis: 29329065; e-pasts info@vienkoci.lv   

Ieejas noteikumi:

Lai Uguns Nakts taptu gaišāka un, lai varētu piedalīties lāpu gājienā, līdzi jāņem degt spējīga lāpa. Šis pasākums ir paredzēts tikai pozitīvi noskaņotiem apmeklētājiem!

Ņemot līdz lāpu, ieejas maksa 2Ls pieaugušajiem (bez lāpas 3Ls), 1Ls skolniekiem un pensionāriem (bez lāpas 2Ls). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

Saite ar filmiņu par Uguns Nakti 2011 gadā: http://vimeo.com/44888014

Informāciju sagatavoja Vienkoču parka veidotājs: Rihards Vidzickis

 


Skatīt citas ziņas ...