Atpūta laukos

Gaujas nacionālā parka 40 gadu jubilejas pasākums.

11.09.2013

Šogad Latvijas lielākajam un vecākajam nacionālajam parkam aprit 40 gadu jubileja. 14. septembrī, sestdienā no plkst. 14:00-22:00 Siguldā, Gaujas senlejā pie Gūtmaņalas norisināsies Gaujas nacionālā parka jubilejas gada pasākums „Gaujas nacionālajam parkam – 40, sajūti, iepazīsti, izbaudi!”.


Laika posmā no 14:00-18:00 teritorijā pie Gūtmaņalas norisināsies radošas un izglītojošas darbnīcas - fototodarbnīca, sveču liešanas, spieķu darināšanas, keramikas, papīra un citas darbnīcas, kā arī būs skatāmas Gaujas nacionālā parka dabas ainavu video prezentācijas. Šajā laikā sadarbībā ar Gaujas nacionālā parka uzņēmējiem un amatniekiem norisināsies tirdziņš, piedāvājot vietējos amatniecības darinājumus. Tirdziņa laikā būs iespēja arīdzan tikties ar dažādiem amatu meistariem un piedalīties amatniecības paraugdemonstrējumos.
 
Plkst. 19.00 sāksies pasākuma koncertprogramma - tajā uzstāsies Zigfrīds Muktupāvels un grupa „Gūtmans”.
Grupā „Gūtmans” apvienojušies četri siguldieši – mūziķi Zigfrīds Muktupāvels, Gints Sola, Andris Alviķis un Kārlis Alviķis. Grupas skanējumu veido latviešu dziesmas, kas skanēja 20.gadsimta 50tajos, 60tajos un 70tajos gados. Grupa unikāla ne vien ar savu interesanto muzikālo virzienu, bet arī ar misiju aicināt sabiedrību nepostīt dabu un neskrāpēt uzrakstus uz alu sienām, bet gan izturēties pret dabu cieņpilni un atbildīgi.

Plkst. 21.00 „Alā smilšu cilvēks”- smilšu mākslinieka Elmāra Gaigalnieka četru dimensiju smilšu izrāde  par pasaules tapšanu. Piedalās Agra Daņiļēviča deju studija „Dzirnas” un Kaspars Tobis ar skaņu improvizācijām.

Iestājoties tumsai, būs vērojama tuvējo dabas objektu izgaismošana.

Pasākuma laikā būs iespēja sastapt arī ilglaicīgus, un tautā labi pazīstamus „dabas sargus” Māri Mitrevicu, Gunāru Skribu u.c. un ieklausīties īsos stāstos no viņu darba ikdienas. Paralēli pasākumam būs apskatāma fotoizstāde „Gaujas nacionālajam parkam - 40, sajūti, iepazīsti, izbaudi!”.

Uz pasākumu plkst.18.30 no Siguldas dzelzceļa stacijas uz Gūtmaņalu kursēs bezmaksas autobusi. Bezmaksas transports tiks nodrošināts arī pēc pasākuma - plkst.22.00. Automašīnu novietošana Gūtmaņalas stāvlaukumā būs bez maksas.


Skatīt citas ziņas ...