Atpūta laukos

Pastaigu maršruts "ATVER LUDZU"

11.01.2012

2011.gadā Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai” (Nr.L-PPA-10-0022) ietvaros Ludzā- senākajā Latvijas pilsētā, tika veikta virkne pasākumu gan infrastruktūras, gan kompleksa piedāvājuma uzlabošanai tūristiem senākās Latvijas pilsētas Ludzas viesiem: renovētas Livonijas pils drupas pilskalnā, izbūvēta gājēju promenāde gar Mazo Ludzas ezeru izveidots un piedāvāts jauns tūrisma produkts vecpilsētā – marķēts maršruts ATVER LUDZU ar atraktīviem elementiem– pilsētas simbolu- atslēgu. Tūristiem tiks piedāvāts buklets, ar kura palīdzību, sekojot norādēm – atslēgām, ikvienam, arī bez gida palīdzības, būs iespēja izstaigāt un iepazīt latgaliskās pierobežas vēstures lieciniekus - robežu aizsardzības cietoksni ar tā pakājē izaugušo pilsētiņu - Ludzas vecpilsētu. Maršruta aprakstu un karti ikviens interesents var saņemt Ludzas tūrisma informācijas centrā.


Tās tad lai kalpo kā ceļvedis jebkuram, kas vēlas no jauna atvērt sev -izzināt seno Ludzu. Pastaigu maršruts pa vecpilsētu „Atver Ludzu” dod iespēju viesiem un tūristiem iepazīt Ludzas vēsturi, apskatīt senākās Latvijas pilsētas kultūrvēstures objektus, sajust tās savdabīgo šarmu, kultūrvidi, atklāt Latgales būvmākslas vērtības. Kopumā maršrutu veido 50 atslēgas, tās ir iestrādātas granīta plāksnē un 10 metāla plāksnes ar informāciju par objektiem: sinagoga, vecais tirgus laukums, pareizticīgo baznīca, katoļu baznīca, luterāņu baznīca, Ludzas Pilsdrupas, Tadeuša kapela, zvanu tornis, muzejs, vecpilsētas ieliņas u. c. Ludzas vecpilsēta ir viens no pieciem pilsētbūvniecības pieminekļiem valstī. Ludzas plānojuma ainaviskais un saturiskais centrs ir Livonijas ordeņa pilsdrupas pilskalnā vecpilsētas centrā. Vēsturiskā centra vērtība, kas saista tūristu uzmanību ir apkārt pilskalnam laika gaitā izaugušais pilsētas ielu plānojums un koka apbūve ar savdabīgām arhitektoniskām un plānojuma detaļām. Vienstāva un divstāvu koka mājiņas ar smalkām kokgriezumu mežģīnēm un rotātiem aizvirtņiem pie logiem šaurās mazpilsētas ielās, savdabīgi vārti un durvis, ugunīgi sarkanu ķieģeļu ēkas, saglabājies bruģis - tāda ir Ludzas vēsturiskā centra apbūve un jaunais maršruts aicina Ludzas vecajās mājās ieraudzīt neatkārtojamo Eiropas kultūras latgalisko sastāvdaļu.

Lai katram no mums ir prieks sajust un izbaudīt šo īpašo skaistumu un senatnes elpu. Lai neizdzēšami iespaidi tiek paņemti līdzi no ciemošanās senākajā Latvijas un Latgales pierobežas pilsētiņā Ludzā!


Skatīt citas ziņas ...