Interreg V-A Latvia – Lithuania

Latvijā 11 jaunas "Gājējiem draudzīgās" vietas!

06.12.2022

Pieaugot pārgājienu tūrisma popularitātei, uzņēmēji steidz piedāvāt gājējiem pielāgotus pakalpojumus. Gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd ir iespējams izbaudīt jau 253 „Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā. 


Kas ir zīme „Gājējam draudzīgs”
Ieraugot naktsmītnes, kafejnīcas, veikala, tūrisma informācijas centra vai cita uzņēmuma durvīs zīmi „Gājējam draudzīgs”, pārgājienu ceļotāji var būt droši, ka šeit viņi ir gaidīti un viņu vajadzības tiks saprastas. Te piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu. „Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme darbojas visās trīs Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Jaunākās „Gājējam draudzīgs” vietas
2022. gada 29. novembrī „Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme piešķirta vēl 11 uzņēmumiem, kuri atbilst gājējiem draudzīga pakalpojumu sniedzēja kritērijiem. Tie ir:

Vidzemē:

 • Viesnīca "Alba", Jūrmalā
 • SPA Hotel Ezeri, Siguldā

Kurzemē:

 • Viesnīca "Līva", Liepājā
 • Viesnīca "OTTO Hotel & Sun", Pāvilostā
 • Ģimenes restorāns “RestoTerase”, Sabilē

Latgalē: 

 • Atpūtas vieta "Ežezers", Krāslavas novadā
 • Lauku māja "Aizupmājas", Ludzas novadā
 • Radošās atpūtas centrs "Līdumnieki", Ludzas novadā
 • Lielbornes muiža, Daugavpils novadā

Zemgalē:

 • Naktsmītne "Pilkalnes muiža", Aizkraukles novadā
 • Naktsmītne "Kalnapočas", Dobeles novadā

Kā atrast „Gājējam draudzīgs” vietas
Populāro pārgājienu maršrurtu „Jūrtaka” un „Mežtaka” vietnēs gājējiem draudzīgo vietu informācijai veltītas atsevišķas sadaļas. Mežtakā: https://baltictrails.eu/lv/forest/hikerfriendly, Jūrtakā: https://baltictrails.eu/lv/coastal/hikerfriendly.
Plānojot maršrutu, šeit var uzzināt, kādas ērtības un pakalpojumi ceļotājiem pieejami gājējiem draudzīgajās vietās – naktsmītnēs, ēdināšanas vietās, veikalos, tūrisma informācijas centros un citur, kur gājēji ir laipni gaidīti. Kartē var redzēt visas šīs vietas maršrutā, iegūt katras vietas adresi un kontaktinformāciju, aplūkot foto attēlus. 
Tepat var uzzināt arī par gājējiem draudzīgām vietām citos maršrutos un novados, jo zīme neattiecas tikai uz konkrētu maršrutu, bet gan veicina kopēju kājāmgājēju kustību Baltijā.  

Kā uzņēmēji var iegūt zīmi „Gājējam draudzīgs”
Latvijā zīmi pēc uzņēmēja pieprasījuma piešķir komisija, kas vērtē uzņēmuma atbilstību zīmes kritērijiem. Komisijā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Komisijā ir gan tūrisma viesmīlības eksperti, gan aktīvā tūrisma eksperti, kuriem ir ievērojama pārgājienu ceļošanas pieredze. 
Zīmi „Gājējam draudzīgs” var saņemt jebkurš uzņēmējs - tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml. 
Uzņēmēji ar „Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīmi un kritērijiem var iepazīties šeit: https://baltictrails.eu/lv/forest/hikerfriendly/prof. Zīmes saņemšanai var pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā (interesenti var pieteikties, rakstot uz lauku@celotajs.lv).

Uz tikšanos pārgājienos!


Skatīt citas ziņas ...

Šī publikācija sagatavota ar Eiropas Savienības atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Latvijas Lauku Tūrisma Asociācija "Lauku ceļotājs" un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.