“Mājas kafejnīcu dienas 2022” turpinās arī septembrī

31.08.2022

Nedēļas nogale ir tepat ap stūri, tāpat kā jaunais mācību gads, bet “Mājas kafejnīcu dienas 2022” turpinās un gaidīs savus viesus arī šajā nedēļas nogalē. 3. un 4. septembrī notiekošās mājas kafejnīcas kalpos par lielisku veidu, kā atzīmēt jauno mācību gadu, izbaudot maltīšu daudzveidīgo klāstu un apskatot vēl neredzētas ainavas un apskates objektus. Šajā nedēļas nogalē viesus uzņems Saulkrastu un Ādažu novadā, Ziemeļkurzemes piekrastē, kā arī Piebalgas un Skujenes pusē.


No jūlija līdz septembrim
Mājas kafejnīcu dienas aizvadītas jau 358 mājas kafejnīcās 29 dažādos Latvijas reģionos arī šogad pulcējot plašu gardēžu – ceļotāju loku. Septembris ir ražas laiks, kad galdā tiek celti ēdieni no mūsu pašu dārzu labumiem, taču septembris ir bagāts arī ar plašu mājas kafejnīcu piedāvājumu – 3 septembra nedēļas nogalēs ciemos gaidīs vēl 140 mājas kafejnīcu dienu saimnieki 11 reģionos. 
Visa informācija par norises vietām pieejama mājaslapā – majaskafejnicas.lv

Tuvākās “Mājas kafejnīcu dienas” noritēs: 
•    3.–4. septembrī – Saulkrastu novadā, Ādažu novadā, Ziemeļkurzemes piekrastē un Piebalgas un Skujenieku pusē;
•    10.–11. septembrī – Ķekavas novadā, Straupes un Līgatnes apkārtnē, Sēlijā, Lībiešu krastā un Dundagas apkārtnē, Pāvilostas un Durbes pusē;
•    17.–18. septembrī – Cēsu apkārtnē, Tukuma pusē un Jūrmalā. 

Šajā nedēļas nogalē ciemos gaidīs 38 kafejnīcas
Ar “Garšu daudzveidību Saulkrastu novadā” ciemos gaidīs četrās mājas kafejnīcās. Mājas virtuve “Black Greenhouse” Fresh and Tasty sagaidīs viesus ar vērienīgu ēdienkarti – diļļu buljonā vārīti vēži, garšaugu sviestā cepta zandarta fileja, Andalūzijas gaspačo, vēl un vēl! Šī noteikti ir mājas kafejnīca, kur būs palutinātas pat lielākā gardēža garšas kārpiņas. Savukārt saldumus varēs baudīt mājas kafejnīcās – “Augustes dārza kafejnīca” un “Pirts muzeja Vafeles”. Ar unikālu pieredzi tikai vienu dienu, 3. septembrī, viesos gaisīs “Ziv’pļaviņas stiebros”, kur maltīte tiks pasniegta trīs kārtās, tādēļ jāieplāno vismaz divu stundu viesošanās.

3. un 4. septembrī “Piejūras elpas iedvesmoto garšu ceļojums Ādažu novadā!” aizvedīs pie četriem mājas kafejnīcu saimniekiem un saimniecēm. 3. septembrī iemācīties cept picas, iespējams, jaunākā Latvijas pavāra pavadībā, varēs ciemojoties mājas kafejnīcā “Piedzīvojums mežā”. Šajā pašā dienā viesiem atvērta būs arī “Nēģu burvība”, kur jau kafejnīcas nosaukums saka priekšā – varēs uzzināt interesantus faktus par nēģiem, iepazīt nēģu cepšanas arodu, kā arī nogaršot dažādās variācijās pagatavotus nēģus. Patiesi salda kafejnīca “Pūkas & Kūkas” viesus gaidīs 4. septembrī uz kūkām, makarūniem, cepumiem un maizītēm. Savukārt zivju zupas – lašu un nēģu – varēs baudīt kafejnīcā “PeCafe”.

Visi savā dzīvē ir dzirdējuši par latgaliešu viesmīlību, bet tikai retais zinās, ka piebaldzēns šo viesmīlību būs spējīgs pārspēt trīsreiz. “Iepazīsti neatkārtojamās Piebalgas un Skujenes garšas!” tikai un vienīgi šajā nedēļas nogalē, ciemojoties 14 mājas kafejnīcas. Mājas kafejnīca “Baltie darbi baltajos ēdienos” piedāvās ātro mielastu senajās paražās. Kā vadmotīvs šajā mājas kafejnīcai būs krustabas, tādēļ to pavadīs baltā krāsa. Lina krustabu tērpi, balts galdauts, balti ēdieni un sveces būs sajūtās, ko baudīsiet šajā kafejnīcā. Tikai 3. septembrī mājas kafejnīcā “Vēveru takas” viesiem tiks piedāvāti 19. un 20. gs. mijai raksturīgi ēdieni, kā arī tiks piedāvāta iespēja gida pavadībā apskatīt muzeju un līdzdarboties sviesta kulšanas un rupjmaizes cepšanas procesā. Trīs ēku ansambli skauj sena kļavu aleja, pa logu raugoties, spoguļojas Alauksta ezers un elpu aizrauj pļavā krītošie saulrieti – šādas sajūtas gaidīs viesus mājas kafejnīcā “Piemineklis Nr. 602” un lutinās ar restorāna cienīgu maltīti. 

“Garšas piedzīvojums Ziemeļkurzemes piekrastē – no Rojas līdz Mērsargam” izvedīs cauri garšu piedzīvojumam 16 mājas kafejnīcās. Mājas kafejnīcu dienās Kurzemes piekrastē saimnieki un saimnieces aicinās baudīt dažādus zivju ēdienus, kas gatavoti pēc tradicionālajām piekrastes receptēm, izmantojot jūrā nozvejotās zivis. Mājas kafejnīca “Reņģēdāju leiputrija” atrodas brīnišķīgā vietā – Kaltenē, bijušā Nogales barona vasarnīcā, kur apmeklētāji varēs baudīt piekrastē tik iecienīto sudraba reņģīti dažādās variācijās. Vai ir vēlme nogaršot īstenu zivju zupu un doties izbraucienā ar zvejas laivu? Tas būs iespējams pie “Jūras krasts” saimniekiem. Savukārt mājas kafejnīcas “Barona vasarnīca” viesi tiks uzņemti vienā no Kaltenes ievērojamākajām un skaistākajām ēkām – kādreizējā barona Nolkena vasarnīcā, kas tagad darbojas kā Rojas jūras zvejniecības muzeja filiāle, kur tiks piedāvāti augstmaņu cienīgi ēdieni. 

Kas ir mājas kafejnīcu dienas?
“Mājas kafejnīcu dienās” par improvizētu restorānu kļūst idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti. Papildinot gastronomisko piedāvājumu, norit arī plaša kultūras programma – iespējams gan iegādāties rokdarbus, gan arī mācīties tos veidot, ļauties spēlēm, izbaudīt koncertus vai mesties dančos, vērot īpaši sarūpētus priekšnesumus un aktivitātes. 
“Mājas kafejnīcu dienas” Latvijā tiek rīkotas jau no 2019. gada. Pagājušā gadā apmeklētājiem kopumā bija pieejamas 448 mājas kafejnīcas vairāk nekā 30 Latvijas reģionos. Kafejnīcu apmeklētāji, ne vien baudot dažādās reģionu virtuves, bet arīdzan piedāvātās aktivitātes vai tūrisma objektus un piedzīvojumus apkaimēs, izzina un iepazīst Latviju. 
“Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu.

Pirms došanās ceļā:
1.    Sazinies ar kafejnīcu un piesaki savu apmeklējumu, tādējādi būsi pārliecināts, ka tevi gaidīs brīvs galdiņš.
2.    Pārliecinies par sevis izvēlētās aktivitātes norises laiku – katrs mājas restorāns, katra aktivitāte var noritēt dažādos laikos.
3.    Pārbaudi, vai izvēlētājā norises vietā būs iespējami bezskaidras naudas norēķini – ne visi pasākumu rīkotāji varēs pieņemt bankas kartes. 
 


Skatīt citas ziņas ...