Interreg V-A — Estonia–Latvia

"Militārais mantojums" Starptautiskajā Valgas militārās vēstures festivālā

04.08.2022

Tuvojoties "Latvijas un Igaunijas kopīgā Militārā mantojuma tūrisma produkta" projekta noslēgumam, tā komanda 20. augustā piedalīsies Sarptautiskajā Valgas militārās vēstures festivālā, lai prezentētu projektā izstrādāto tūrisma piedāvājumu, un aicinās doties vēstures iepazīšanas ceļojumā ar devīzi „Stipri vakar – brīvi šodien!”

Starptautiskais Valgas militārās vēstures festivāls MilFest ir Baltijā lielākais šāda veida pasākums, kas šogad norisinās 19.-20. augustā. Festivālā piedalās dažādu valstu militārās vēstures klubu dalībnieki, notiek kauju rekonstrukcijas, senlietu un amatniecības tirgus, koncerti un citas aktivitātes dažādās vietās Valgas pilsētā un tās apkārtnē. MilFest festivāla programma https://www.isamaalinemuuseum.ee/lv/milfest-3/.


Latvijas-Igaunijas kopīgais militārais mantojums tūrismā
Festivālā projekta “Igaunijas-Latvijas Militārā mantojuma tūrisma produkta” komanda 20. augustā visas dienas garumā iepazīstinās apmeklētājus ar paveikto. Projekta gaitā kopīgā tūrisma piedāvājumā apvienotas vairāk kā 600 militārā mantojuma  vietas, kuras saistās ar Latvijas un Igaunijas valstiskās neatkarības svarīgiem notikumiem laika posmā no 1914. līdz 1991. gadam: muzeji, nocietinājumi, militārais aprīkojums, takas, bunkuri, cīņu vietas, militāras pilsētas, infrastruktūra, piemiņas vietas. Piedāvājumā ir mūsdienīgas ekspozīcijas, ekskursiju programmas un aktivitātes, piemēram, pārgājieni un izbraucieni pa militāro norišu vietām, stāsti un maltītes pie ugunskura, nakšņošana partizānu bunkuros un citas pieredzes. Vairākos objektos ir veiktas investīcijas, pielāgojot tās apmeklētāju ērtībām un drošībai, izveidojot ekspozīcijas.

Militārā mantojuma vietu apceļošanai ir izveidoti 12 maršruti ar praktiskiem ieteikumiem ceļojuma plānošanai. Maršrutu ilgums – no 2 līdz 13 dienām.

Plaša un praktiska informācija ceļotājiem, līdz ar vēsturisko kontekstu - militārā mantojuma tūrisma vietnē https://militarais.celotajs.lv  latviešu, igauņu, angļu, vācu un krievu valodās.

Militārā mantojuma tūrisma projekts festivālā
Piedalīšanās festivālā ir projekta noslēdzošais pasākums. Tā mērķis – iepazīstināt plašāku sabiedrību ar Latvijas un Igaunijas kopīgo militāro mantojumu cīņā par abu valstu neatkarību. Projekta komandas pārstāvji stendā piedāvās apmeklētājiem militārā mantojuma ceļojumu informāciju – kartes, brošūras, ceļvežus, un dažādus suvenīrus, un sniegs praktiskus ieteikumus ceļojumu plānošanai  pa militārās vēstures vietām Latvijā un Igaunijā.

Papildus projekta partneri apmeklētājiem piedāvās izspēlēt spēli, atpazīstot dažādas militārā mantojuma vietas pēc attēliem un saņemot balvas. Būs foto kabinets, kur varēs fotografēties militārā ietērpā un turpat saņemt izdrukātu foto. Interesenti varēs salikt militārā mantojuma puzli. Bērnu izklaidei piedāvājumā būs sejas krāsošana kamuflāžā – armijas maskēšanās stilā. Igauniski runājošie varēs piedalīties spēlē, atbildot uz jautājumiem par Igaunijas dienvidu un austrumu daļas militāro vēsturi. Ar 3D brillēm varēs aplūkot vēsturisko militāro kuģu vraku modeļus, kuru attēli iegūti zemūdens ekspedīcijās projekta ietvaros. 

Latvijas un Igaunijas militārajā vēsturē un cīņā par valstisko neatkarību ir daudz kopīga. Stipri vakar – brīvi šodien! –  aicinām ceļot un iepazīt!

Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.


Skatīt citas ziņas ...

Šī vietne atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.