Lauku tūrisma uzņēmēji aicināti atsaukties labdarības akcijai “Atelpa savējiem”

17.02.2021

Esam atsaukušies sabiedriskā labuma organizācijas "Hospiss" aicinājumam apzināt tās lauku tūrisma naktsmītnes, kuras vēlētos iesaistīties labdarības akcijā “Atelpa savējiem”, lai atbalstītu mediķus šajā grūtajā situācijā. Šobrīd daudzi mediķi atrodas uz izdegšanas robežas, strādājot ar covid-19 pacientiem un lai viņi varētu turpināt rūpēties par sabiedrību, viņiem ir nepieciešama neliela atpūta. Šie medicīnas darbinieki nav slimi, viņiem nav nepieciešama pašizolācija vai karantīna - viņi ir vienkārši noguruši.


Mediķi ir Latvijas medicīnas mugurkauls, un Covid-19 pandēmija ir izsmēlusi viņiem pēdējos spēkus. Daudzi ir uz izdegšanas robežas, ja nav jau izdeguši un skatoties kā katru dienu saslimst pieci līdz astoņi medicīnas darbinieki, kā kolēģiem un draugiem tas noteikti ir neizsakāmi smagi; viņi ir ne tikai pakļauti fiziskam nogurumam, strādājot slimnīcās, bet arī sasnieguši morālo spēku izsīkuma robežu.

Kas izmantos?
Medicīnas personāls, piem., ārsts kopā ar otro pusīti vai ģimeni. Mediķi paši savā starpā izlemtu, kuram tas visvairāk nepieciešams tajā mirklī.

Kā varat iesaistīties?
Sākumā tās varētu būt pāris naktis kā ziedojums, taču pozitīvas sadarbības rezultātā labadarības organizācija varētu vienoties par konkrētu samaksu un noslēgt līgumu uz ilgāku laiku, izmitinot mediķus. 
 
Aicināti atsaukties arī tie, kas var piedāvāt draudzīgāku cenu uz mēnesi - piemēram, mēnesis par 4 nedēļas nogaļu cenu vai mēnesis par 2 nedēļu cenu. Nauda tiks piesaistīta no ziedotājiem. Svarīgi ir piedāvāt ne tikai pašu nakšņošanu, bet arī kādu aktīvas atpūtas veidu vai pirtiņu, pārgājienu, slēpošanu utml.
 
Vai Jums būtu vēlme iesaistīties un piedāvāt atpūtu Latvijas mediķiem rakstiet uz e-pastu ieva@celotajs.lv.
 
Paldies tiem, kas jau atsaukušies šim aicinājumam! 

Dosim mediķiem spēkus strādāt tālāk!

Ar cieņu,
Lauku ceļotājs


Skatīt citas ziņas ...