SWITCH-Asia

Otrā projekta "MOST" vadības komitejas sēde

18.01.2021

Projekta “Ilgtspējīga tūrisma modelis Centrālāzijā: spēju palielināšana, izpratnes veidošana, tehnoloģiju ieviešana” (MOST) komanda 13. un 14. janvārī tikās otrajā vadības komitejas sēdē. Tā bija plānota Nursultanā, Kazahstānā, taču COVID-19 pandēmijas un ceļošanas ierobežojumu dēļ sanāksme notika tiešsaistē. Pirmajā dienā partneri informēja par paveiktajiem uzdevumiem. Kā plānots, projekta pirmajā gadā notika apmācības par globālās ilgtspējīga tūrisma padomes (GSTC) izveidotajiem kritērijiem, attiecīgajiem standartiem un videi draudzīgiem iepirkumiem, kā arī par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīkiem. Lai apspriestu ilgtspējīga tūrisma attīstību, Uzbekistānā, Tadžikistānā un Kazahstānā, kā arī tiešsaistē notika trīs apaļā galda diskusijas starp uzņēmējiem un valsts struktūrvienībām.  “Lauku ceļotājs” piedalījās diskusijā, ko rīkoja Eirāzijas Tūrisma Asociācija Kazahstānā. Mūsu eksperti dalījās savās zināšanās par vides sertifikācijas procedūrām un ilgtspējīga tūrisma pārvaldības jautājumiem, kā arī ar pieredzi saistībā ar vides kvalitātes zīmi ”Zaļais sertifikāts”. Ir izveidota arī projekta mājaslapa un Facebook lapa, lai dalītos ar jaunumiem un sasniegumiem.


Otrajā projekta gadā tiek plānots atbalstīt vietējos uzņēmējus, lai viņi virzītos uz ilgtspējīgāku savu pakalpojumu sniegšanu. Tas tiks darīts, nodrošinot atbilstošu aprīkojumu, atbalstu mārketinga aktivitātēm un sadarbības iespējām, informāciju par ES labajiem prakses piemēriem, kā arī dodot iespēju piedalīties dažādās diskusijās un semināros. Tāpat ir ļoti svarīgi koncentrēties uz projekta mārketinga aktivitātēm, lai popularizētu projektu un tā sasniegtos rezultātus ne tikai starp partneriem, bet arī starptautiskā līmenī.

“Lauku ceļotājs” turpinās dalīties savās zināšanās par ilgtspējīgu tūrismu un videi draudzīgu pārvaldību, it īpaši par mūsu pieredzi ar “Zaļo sertifikātu” vairāk kā 20 gadu garumā. Mēs arī vairāk iesaistīsimies mārketinga aktivitāšu veidošanā, lai popularizētu projektu plašākai auditorijai.

Visi projekta partneri ļoti cer, ka šogad varēs atsākt ceļot un ka nākamā tikšanās decembrī Dušanbe, Tadžikistānā notiks klātienē.

Vairāk info: https://www.celotajs.lv/lv/project/27

Projekta Facebook lapa: https://www.facebook.com/MOSTSwitchAsiaProject


Skatīt citas ziņas ...

SWITCH-Asia
This publication is produced with support from the EU-funded SWITCH-Asia Programme.
The content and opinions expressed herein are those of the author(s) and do not necessarily reflect the position or policy of the EU or SWITCH-Asia and no official endorsement should be inferred