Atpūta laukos

Atbildība sniedzot tūrisma pakalpojumus - SPKC atbilde

28.12.2020

Lai neuzņemtos atbildību par viesu nepatiesas informācijas sniegšanu (saka, ka ir no 1 mājsaimniecības, bet reāli ir no vairākām), tūrisma pakalpojumu sniedzējiem iesakām sagatavot t.s. apliecinājuma lapu, kuru viesis, ierodoties namā, paraksta, ka ierašanās brīdī viņš ir vesels un ka viesi kopā ar viņu ir vienas mājsaimniecības locekļi.
Mūsu rīcībā ir arī atbilde no SPKC, kā organizēt darbu, ja ir vairākas mājsaimniecības viesu namā.


Viesnīcu bizness nav aizliegts, bet, ja šajā viesu namā izmitina vairākas mājsaimniecības, tad izmitinātājs ir atbildīgs, ka:
1. visi viesi koplietošanas telpās (kuras nav iespējas izslēgt no aprites - ejot uz dušu vai tualeti, jābūt maskai) lieto sejas maskas;
2. iespēju robežās nodrošina to, ka personas nesatiekas;
3. dezinfekcija;
4. kubli un pirtis - šo tēmu ļoti pārdomāti - dezinfekcijas nosacījumi;
5. ēdināšana - piegāde numuriņā, piegādes formāts (trauki noslēgti).
 
Viesu nama saimnieks būs atbildīgs par sejas masku lietošanu un koplietošanas telpu lietošanas aizliegumu (ēdamistabas, terases u.tt.), nav runa par vienotajām sanitārajām telpām (dušas, tualete). Un vajadzētu līgumā paredzēt nosacījumus, ka klients arī ir atbildīgs par drošības nosacījumu ievērošanu, kā arī to, ka viesu nama saimnieks ir tiesīgs pārtraukt līgumu bez naudas atgriešanas, ja netiek ievēroti noteiktie nosacījumi uz 2m + maskas.
Saimniekam ieteikums paņemt visu informāciju par klientiem, līgumā arī ielikt nosacījumus par to, ka persona nav slima utt.


Skatīt citas ziņas ...