Latvijas ābolu sidra saderība ar ēdienu jeb "Sidra ceļš" caur Pavāru māju Līgatnē

23.09.2020

16. septembrī, "Lauku ceļotājs" kopā ar projekta "Sidra ceļš" partneriem (Turkalnes muižas klēts, Naukšēnu vīna darītava, Mr.Plūme sidra darītava, Tālavas sidrs, Abavas ģimenes vīna darītava, Sidra darītava Abuls) Līgatnes Pavāru mājā aicināja viesus - medijus, blogerus, pavārus un vīnziņus garšu pasaules ceļojumā, iepazīstinot ar Latvijas sidru daudzveidību un garšas niansēm, ko radīja šefpavāri Ēriks Dreibants, Juris Dukaļskis un Mārtiņš Sirmais. Šefpavāri bija sagatavojuši katram  sidram īpaši piemērotas un pārsteidzošas garšas kombinācijas.


Kamēr viesi baudīja ēdienu un sidru sadarību, tiem bija iespēja klausīties pašu sidrdaru stāstījumos.

Pasākuma gaitā ar savu pieredzi dalījās arī Felix Nash, kas ir pieredzējis sidra eksperts no Lielbritānijas, grāmatas “Fine Cider: Understanding the world of fine, natural cider” autors, un Kaire Jakobson – Igaunijas Sidra ceļa eksperte -, un virtuāls sveiciens no The Ciderologist Lielbritānijā.
„Sidra ceļš” aicina ciemos, lai iepazītos ar daudzveidīgo sidra pasauli Latvijā – sidra stiliem, sidra baudīšanas tradīcijām un sidra gatavošanas niansēm.

Kā arī pasākumā tika prezentēta jaunā tūrisma brošūra un karte "Sidra ceļš", kas iepazīstina ar 6 projekta partneriem - sidra darītavām un karte 78 vietām visām Latvijā, kur iespējams izbaudīt īstu Latvijas ābolu sidru.

>>> Programma
>>> PĒCRELĪZE pasākumam "Sidra ceļš" caur pavāru māju Līgatnē
>>> Foto galerija

Latvijas sidra specifiku, ar kulinārajām tradīcijām un kultūras mantojumu dažādos reģionos. Iniciatīva "Sidra ceļa" veidošanai Latvijā radusies ’’Lauku ceļotājam” un sidra darītājiem – savas lietas entuziastiem - Abavas ģimenes vīndarītavai, sidra darītavai “Abuls”, Mr. Plūme sidra darītavai, Naukšēnu vīna darītavai, Tālavas sidram un Turkalnes muižas darītavai, kas apvienojušies kopīgā projektā, lai izveidotu un popularizētu sidru kā jaunu, nacionālās identitātes tūrisma produktu. 

Vairāk informācijas celotajs.lv/sidracels.

Pasākums finansēts projekta "Sidra ceļš" (Nr.19-00-A01630-000001) ietveros, kurš tiek īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu. Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.


Skatīt citas ziņas ...

ELFLA

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Projekta nosaukums: Tūrisma produkta "Sidra ceļš" izveide un mārketings. Projekta numurs: 19-00-A01630-000001.
Partneri: LLTA "Lauku ceļotājs", SIA "Turkalnes muižas klēts", SIA "Bauņu sēta", SIA "Jumpravas sidrs", SIA "Tālavas sidrs", SIA "Abavas dārzi", SIA "URTICA"
Vairāk informācijas par projektu “Sidra ceļš”
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē