"Atvērtās dienas laukos 2020" - pasākuma APKOPOJUMS

28.09.2020

Šogad pasākumu organizējām vasaras izskaņā 22. un 23. augustā – ražas laikā. Paldies visiem pasākuma dalībniekiem par aktivitāti, ieguldīto laiku un piedalīšanos pasākumā. Ar katru gadu pasākuma dalībnieku pulks pieaug, un šogad pasākumā piedalījās rekordliels saimniecību skaits - 184 saimniecības visā Latvijā.

Pasākumā piedalījās naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi. 

Mums ir izdevies iegūt atsauksmes par pasākumu no 175 Latvijas saimniecībām. Rezultātus, uzņēmēju atsauksmes, pārdomas un ierosinājumus Jūs varat lasīt APKOPOJUMĀ.


Šogad kopējo apmeklētāju skaitu saimniecībās ir grūti noteikt, jo vairāki dalībnieki nevarēja norādīt savu apmeklētāju skaitu (šīs saimniecības nav iekļautas kopējā statistikā par vidējo apmeklētāju skaitu). Vidēji vienā saimniecībā šogad ir bijuši 96 apmeklētāji, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados (vidējais apmeklētāju skaits saimniecībā 2016. gadā – 24, 2017. gadā – 26, 2018. gadā – 45, 2019. gadā – 77 apmeklētāji saimniecībā). 

Arī šogad ir saglabājusies tendence par nevienmērīgu apmeklējumu saimniecībās, no 0 līdz pat 7200 apmeklētājiem. Diemžēl 20 saimniecībās neiegriezās neviens “Atvērto dienu laukos” apmeklētājs, taču vairāki no šiem dalībniekiem atzina, ka paši it nemaz nav reklamējuši pasākumu un paļāvušies tikai uz organizatoru veiktajām mārketinga aktivitātēm, kas, iespējams, arī izskaidro, kāpēc nebija apmeklētāji. Vairāki saimnieki norādīja, ka grūti pateikt apmeklētāju skaitu, kas būtu ieradušies tieši šī pasākuma ietvaros, jo paralēli “Atvērtajām dienām” saimniecība piedalījās arī citos pasākumos, vai arī bija vēl citi apmeklētāji, kas nebija pieteikušies vai atsaukušies uz “Atvērto dienu” piedāvājumu.

Šogad pasākums norisinājās divas dienas – 22. un 23. augustā. Visaktīvākā ceļošanas diena bijusi 22. augusts – sestdiena –, turklāt vairākas saimniecības pasākumā piedalījās tikai vienu dienu, kas lielākoties arī bija 22. augusts. Daži no saimniekiem norādīja, ka abās dienās bija vienlīdz daudz apmeklētāju.
 
Pēc pasākuma dalībnieku atsauksmēm varam secināt, ka ir dažādi un ļoti atšķirīgi viedokļi par izvēlēto pasākuma norises laiku – daži saimnieki atzina, ka vasaras beigas ir labs pasākuma rīkošanas laiks un var izdomāt atšķirīgu piedāvājumu atbilstoši gadalaikam, citi norādīja, ka labāk tomēr organizēt kādā citā laikā, piemēram, pavasarī, rudenī, augusta sākumā.

Saimnieki norāda, ka joprojām apmeklētāju vidū pastāv tendence ierasties arī bez iepriekšējas pieteikšanās. Diemžēl bija arī gadījumi, kad apmeklētāji pieteicās, bet neviens neatbrauca.
Apmeklētāji visvairāk bijuši no tuvākajām pilsētām,  tuvākās apkārtnes un Rīgas. Bijuši arī apmeklētāji no saimniecībām attālākām vietām un pilsētām, kā arī no ārzemēm – Lietuvas, Igaunijas, Vācijas u.c.

Paldies par finansiālu atbalstu Zemkopības ministrijai. Par sadarbību - Latvijas Valsts mežiem, Circle K, svaigi.lv un LOSP.


Skatīt citas ziņas ...