26. jūlijā Maizes diena Āraišu vējdzirnavās

20.07.2020

Āraišu vējdzirnavu māju saime un Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un “Lauku ceļotāju” 26. jūlijā Āraišu vējdzirnavās rīko ikgadējo "Maizes dienu", kura šogad notiek jau 17. gadu. "Maizes diena" tiek organizēta projekta "Kulinārā tūrisma produkts "Rudzu ceļš"" ietvaros.

 


No plkst. 12:00 – 16:00 pasākuma viesi varēs baudīt un pieredzēt rudzu maizes meistarklasi, ko vadīs pazīstamā saimniece Ilze Briede; būs karašiņu cepšanas meistarklase, kur katrs, kas vēlēsies varēs izveidot savu kukulīti, izcept un baudīt vēl siltu maizīti; būs arī meistarklase mīļmaizīšu gatavošanā, kas palīdzēs izzināt maizes ceļa noslēpumus; “Veselības labaratorijas” saimnieki gluži kā ķīmijas laboratorijā piedāvās meistarklasi dzērienu gatavošanā; būs arī tirdziņš ar vietējo ražotāju, siera sējēju, maizes cepēju un amatnieku darinājumiem un citiem labumiem. Kā īpašais dienas notikums būs konkurss “Rudzu kūka”, kurā par “Maizes dienas” labākā kūkas cepēju godu cīnīsies sāļo un saldo kūku cepēji. Visas dienas garumā Āraišu vējdzirnavas lielus un mazus ciemiņus aicinās ceļojumā pa “Kukulīša taku”, kas iepazīstinās ar maizes cepšanas gudrībām un noslēpumiem.
Pasākuma viesi varēs izstaigāt visus četrus Vējdzirnavu stāvus un aplūkot restaurēto dzirnavu iekārtu.

"Maizes dienas" ietvaros "Lauku ceļotājs" iepazīstinās ar kulinārā tūrisma produktu "Rudzu ceļš" kā arī prezentēs jauno tūrisma brošūru "Ceļo Latvijā un iepazīsti rudzu grauda ceļu no lauka līdz graudam". Būs arī mazas dāvaniņas pasākuma apmeklētājiem – magnēts, kas iepazīstinās ar rudzu maizes vērtībām, pastkartes un citi tūrisma izdevumi.

Pasākuma apmeklējums bez maksas.

“Rudzu ceļš” aicina
 „Rudzu ceļš” aicina pie saimniekiem, kuri cep rudzu maizi pēc tradicionālām receptēm. Saimnieki apmeklētājiem rāda, kā top maize, piedāvā maizes cepšanas meistarklases, degustācijas, ceļ galdā garšīgus un veselīgus ēdienus no rupjmaizes vai rudzu miltiem, iepazīstina ar latviešu tradīcijām, kas saistās ar rudziem un maizi. “Rudzu ceļa” iniciatori kopā ar “Lauku ceļotāju” ir lauku sēta „Caunītes”, Āraišu vējdzirnavas, maiznīca „Dzīles", Jūrkalnes „Bērziņi”, kafejnīca „Kukaburra”, zirgu sēta „Klajumi".  Kopumā Rudzu ceļš vienos ap simts dalībniekiem, kuri gaida viesus. “Rudzu ceļa” informācija: celotajs.lv/rudzucels

 


Skatīt citas ziņas ...

ELFLA

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Projekta nosaukums: Kulinārā tūrisma produkts "Rudzu ceļš". Projekta numurs: 19-00-A01630-000002.
Partneri: LLTA "Lauku ceļotājs", SIA "JS Caunītes" Vineta Cipe IK "Dzīles", z/s "Bērziņi", z/s "Buliņi", z/s "Klajumi".
Vairāk informācijas par projektu “Rudzu ceļš”
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē