Interreg V-A Latvia – Lithuania

Mežtakas (E11) - Eiropas garo distanču pārgājienu maršruta izstrāde Lietuvā un Kurzemē.

14.07.2020

Šovasar turpinām Mežtakas (E11) - Eiropas garo distanču pārgājienu maršruta izstrādi Lietuvā un Kurzemē. Mežtakas apsekojumi būs publiski, un interesenti varēs tajos piedalīties, ievērojot visus attiecīgajā teritorijā noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, kuri katram pašam ir jāiepazīst un jāseko līdzi aktuālajai informācijai tieši pirms brauciena. Sāksim šajā piektdienā – 17. jūlijā Lazdiņos (Lazdijai, pie Polijas – Lietuvas robežas) un dosimies līdz Kauņai, šķērsojot Dzūkijas etnogrāfisko reģionu un iepazīstot Nemunas – Lietuvas lielākās upes krastus un vareno ieleju. Mežtaku visā garumā ies un gājienus veiks Lauku ceļotāja eksperts Juris Smaļinskis.


Kā parasti atgādinām, ka apsekojumi nav gidētas ekskursijas, bet gan ekspedīcijas un darbs tajos, tādēļ dalībniekiem ir pašiem jāorganizējas un jāizdomā, kā nokļūt līdz starta punktiem un prom no katras dienas finiša punktiem, kur nakšņot un kā izmantot citus pakalpojumus. 

Līdz šim esam saņēmuši daudz jautājumu par Mežtakas un Jūrtakas apsekojumiem - pārgājieniem - kad, kur, cikos, kā, no kurienes, līdz kurienei? Kā iesim? Esam sagatvojuši atbildes uz šiem un citiem jautājumiem par pārgājienu un takas veidošanu cauri divām valstīm un līdzdalību. 

>>> ATBILDES 

Mežtaka tiek veidota projekta LLI-448  „Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” (Pārgājienu projekts) ietvaros, kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības un Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam.


Skatīt citas ziņas ...

Šī publikācija sagatavota ar Eiropas Savienības atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Latvijas Lauku Tūrisma Asociācija "Lauku ceļotājs" un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.