Nr 20300
Piemājas saimniecības Dzīvnieki, putni
Piemājas saimniecības Latvija, Kurzeme, Tukuma novads

Lauku sēta "Indāni"

Specializācija

Tips Apraksts Daudzums Info Attālums
Izjādes
Izjādes
3
zirgi
Agro
Agro
Bērniem un jauniešiem
Bērniem un jauniešiem

Piedāvā bērniem un skolēniem izstaigāt lauku sētu, iepazīties un pabarot mājdzīvniekus, aplūkot senos darbarīkus. Izskraidīties pa pļavu, kurināt ugunskuru un cept desiņas, vārīt tēju. Mazākām bērnu grupām (no 1-20 personām) ir iespēja piedalīties piena seperēšanā, sviesta kulšanā. Ģimenēm ar bērniem iespēja piedalīties vakara lopu kopšanā (barot dzīvniekus, slaukt kazu u.c.).

Programmas bērniem un skolēniem:

  1. Iepazīšanās ar lauku sētas ikdienu.
  2. Pa filmas "Mazie laupītāji" vietām.
  3. Izzini lauku sētas ikdienu!
Vietējais dzīvesveids
Vietējais dzīvesveids

Lauku sēta atrodas Abavas senās upes ielejā. Apmeklētāji šeit var piedzīvot īstu Latvijas lauku dzīvi. Saimniecībā ir kazas, aitas, zirgi, zosis, vistas, truši un citi dzīvnieki. Lauku sētas atjaunošana sākās 1991. gadā, un tajā laikā teritorijā bija tikai sabrukušas kūts sienas un aizaudzis ābeļdārzs. Ezeriņu ģimene sāka atjaunot šo saimniecību, lai piepildītu vecākās meitas Signes sapni dzīvot laukos un iegūt savu zirgu.

Tagad Signe ar savu sapņu piepildījumu dalās ar viesiem, ļaujot iepazīt un izdzīvot īstu lauku dzīvi, piedalīties dzīvnieku kopšanā un baudīt lauku romantiku, cepot pankūkas, kuļot sviestu lauku virtuvē, ejot pirtī un dodoties izjādē ar zirgu.

2 stundu ekskursijā pa lauku saimniecību apmeklētāji uzzinās par govju slaukšanu un gaļas ražošanu, apskatīs antīko instrumentu kolekciju un tiks cienāti ar mājās gatavotiem gardumiem. Ir iespējama arī nakšņošana, sniedzot iespēju vēl vairāk izbaudīt lauku dzīvi, doties pirtī, ņemot līdzi bērzu un kadiķu slotiņas, un peldēties vietējā dīķī.

PROGRAMMA:

• Ekskursija pa fermu, iepazīstoties ar lauku dzīvesveidu.

• Atspirdzināšanās pauze, dzerot zāļu tēju ar medu un izmēģinot burkānu maizītes un citus tradicionālos konditorejas izstrādājumus.

Sertifikāti

Logo Sertifikāta nosaukums Apraksts
Profesionālā
LC biedrs
21.05.2014
Kultūra un vesture
Latviskais mantojums
16.09.2015

Par latviešu tradicionālā dzīvesveida kopšanu.

Ainaviska lauku sēta pie Valdeķiem, kur iespējams izjust īstu latviešu lauku sētas dzīvi, iepazīt dažādus mājdzīvniekus (kazas, aitas, zirgus, zosis, vistas, trušus, u.c.), uzzināt, kā rodas piens, gaļa, apskatīt seno darbarīku kolekciju, baudīt lauku pirti ar bērza, kadiķa slotiņām, peldēties dīķī  un nogaršot zāļu tējas. Teritorijā ir arī volejbola laukums, zirgu izjādes, telts vietas, nojume ar āra virtuvi. Viesiem tiek piedāvāta nakšņošana istabā, pirtsaugšā, un vasarā klētiņā.