Atpūta laukos
Nr 20111
Amatnieki Krodziņi
Amatnieki Latvija, Vidzeme, Naukšēnu novads

Ķoņu dzirnavas

Specializācija

Tips Apraksts
Svinības
Svinības
Bērniem un jauniešiem
Bērniem un jauniešiem

Eksursija pa dzirnavām, atraktīva spēle komandās - "Konfekšu taka", ūdenskliņģeru vai piparkūku cepšana, dažādas spēles un atrakcijas.

Ekskursija pa dzirnavām:

Ciemiņiem tiek piedāvāta ekskursija pa dzirnavām. Ekskursijas laikā varēs izsekot līdzi graudu ceļam, kā tie pārtop par miltiem.

Redzēsiet kā strādā uz retro stila mašīnām, kuras vēl joprojām ir darba kārtībā un vēl joprojām veic savu darbu – plucina, kārš, vērpj un satin vilnas dziju šķeterēs.

Konfekšu taka:

Pasākuma dalībniekiem jāsadalās divās komandās. Vadītājs izdala dalībnieka kartes, kur fotogrāfijā redzamas vietas, kas jāatrod dzirnavu apkārtnē. Nonākot vajadzīgajā vietā dalībnieks tur atrod konfekti un burtu. Kad visi burti sameklēti, visai komandai no atrastajiem burtiem jāsaliek sakāmvārds. Konfektes drīkst apēst. Uzvar tā komanda, kura ātrāk nosauc savu sakāmvārdu. Uzvarētājiem balvā – Rūjienas saldējums.

Ūdenskliņģeru cepšana:

Pēc dzirnavu saimnieces Mirdzas mammas sen pierakstītas receptes jūs paši variet izmēģināt veidot un cept ūdenskliņģerus.

Tad visi kopīgi tos notiesāt, virsū uzslorbājot pļavu tēju.

 

Sertifikāti

Logo Sertifikāta nosaukums Apraksts
Kultūra un vesture
Latviskais mantojums
24.10.2013

Par tradicionālo amatu prasmju uzturēšanu.

Saimnieko: Mirdza un Ilgonis Čākuri

Viena no retajām vietām, kur darba kārtībā saglabājušās 19. gs. Latvijas mašīnfabrikā „Šūberts Rudzīts & b-dri” ražotā vilnas plucināmā un kāršamā iekārta, Vācijā ražota unikāla vērpšanas iekārta un graudu malšanas dzirnavas. Izsekojama  vilnas pārstrādes gaita uz 100 gadus senām iekārtām, darinot segas un spilvenus, kas pildīti ar aitas vilnas polsterējumu (roku darbs) un suvenīrus, ko var iegādāties. Saimnieki organizē latviešu gadskārtu svinības - Mārtiņdienu, Saulgriežus un agrākiem laikiem tik ierastās vakarēšanas ar ūdenskliņģeru cepšanu.

Kultūra un vesture
Latviešu virtuve

Marinētas reņģes ar dārzeņiem, zupa no sešām zivju sugām, bukstiņputra, kartupeļu biezenis Vidzemnieku gaumē (ar saceptiem sīpoliem), pankūciņas ar ievārījumiem no Latvijas ogām un medus, pašcepta maize, ūdenskliņģeri.

Īpašais ēdiens: Ūdenskliņģeri un saimnieka zupa no sešām zivju sugām.

Piederība zīmolam

Logo Zīmols Apraksts
Livonijas garša - Ēdinātājs

Piedāvā bukstiņputru, dzirnavu mazās pankūciņas, dzirnavās ceptu maizi, plātsmaizes, ūdenskliņģeri.