Baisogalas muiža ir viena no vecākajām - to sauc par karalisko, jo tā kādreiz piederēja Lietuvas lielhercogam. Muiža piederēja Komāru zemes īpašnieku ģimenei kopš 1830. gada. Līdz pat šai dienai saglabājusies bagātīgā, neoklasiskā (impērijas) muiža, kas tika uzcelta 19.gadsimta vidū. Cilvēki brauc apskatīt muižas dzirnavas un 12 hektāru parku, kas ir viens no skaistākajiem Lietuvā. Baisogala ainavu dārzs tika izveidots 19. gadsimta pirmajā pusē. Kastaņu aleja ved no muižas uz pilsētu. No vārtiem galvenā aleja stiepjas starp diviem izliektiem dīķiem un pāri tiltam ar lauvas figūrām. Aiz muižas atrodas līkumainajās alejās un šaurajās parka takās atrodas dažādi koki. Parka galvenajā alejā abās pusēs atrodas dīķis, un vēl viens dīķis ar salu parka dziļumos.
Dzejnieka Jonas Mačiulis-Maironis dzimtā māja - Muzeju teritorijā atrodas divi dārzi: vecais dārzs, kuru Maironis ļoti mīlēja un kuru stādīja viņa tēvs, un otrs dārzs, kuru kultivēja viņa māsa. Mantojuma šķirnes ābeles - "Papierinis" ("Baltais dzirdrais"), "Sierinka", "Rudens dryžuotasis" (Rudens svītrainais) un bumbieres "Citrininė", " Klepo mėgstamoji" (" Klepa iecienītie") ražo augļus līdz pat šīm dienām šajos dārzos. Saimniecībā apskatāmi dekoratīvie augi, kas raksturīgi tradicionālajiem centrālās Lietuvas ziedu dārziem: rūtas, lilijas, flokši un lielās kreses (saldie zirņi), kurus iemīļoja dzejnieks.
Garsi tyla (skaļā klusumā) saimniecība - atrodas vecā Nevėžes upes nogāzē. "Laimīgais ēdiens" tiek ražots no visa, kas tiek audzēts lauku saimniecībā. Sēta ir 2,3 hektāru liela, 100 gadu vecs augļu dārzs ar apmēram 113 ābelēm, 18 bumbierēm un 8 saldajiem ķiršu kokiem. Saimniecības īpašnieks audzē arī kulinārijas augus, piemēram, estragonu, lupstāju, piparmētru un salviju, kā arī dekoratīvos augus, tādus kā kāršu rozes, peonijas, dālijas un dzeltenās dienziedes.
Lietuvas Dārzkopības institūts veic gan zinātniskās, gan eksperimentālās / ražošanas aktivitātes. Tās eksperimentālā bāze sastāv no eksperimentāliem dārziem, siltumnīcām un audzētavām. Šis institūts audzē Lietuvas augļus un dārzeņus, un izmanto tos, lai ražotu veselīgus un dabiskus produktus ar izcilu kvalitāti. Institūtā jūs varat iegādāties arī dažādus augļu koku un augļu krūmu stādus, kā arī sezonas augļus un dārzeņus.
Tadas Ivanauskas saimniecības parks "Obelynė" - Šeit jūs varat redzēt 300 sugu un augu formu kolekciju, ieskaitot dažus no vecākajiem kokiem uz planētas - "ginkgo biloba" un "dawn redwood". Profesora Tadas Ivanauskas saimniecībā ierīkotais augļu dārzs ir viens no bagātākajiem avotiem ābolu škirnes ģenētiskajos mantojuma resursos. Dārzā atrodas "Vytis" ābolu šķirne, kuru izveidoja pats profesors Ivanauskas. Obelynė parks aizņem aptuveni 6,5 hektārus. Tajā ir arī lielā Beržininkų ananāsu ābele, kas pazīstama arī kā Dārza māte, tā ir 11 metru augsta un tās vainaga platums ir 12 metri.
Turpiniet braukt no Obelynes vēl 15 minūtes un apmeklēt vecāko ābolu koku Lietuvā, kas ir gandrīz 360 gadus vecs un joprojām ražo augļus. Kaut arī ābolu koks aug uz privāta zemes gabala, tas tiek apzīmēts ar informatīvo stendu. Savvaļas ābele ir 8 metrus gara, 285 cm platumā un 1.3 metru augstumā. Tikai daži ābeles zari joprojām ir dzīvi, bet tās ir pārklātas ar sulīgu zaļumu un ražo augļus, kas lai gan ir diezgan skābi, ir ārkārtīgi smaržīgi.
Apmeklējiet Vytautas Magnus Universitātes Kauņas Botānisko dārzu, lai redzētu unikālos augus, kas tur aug. Dārza platība pārsniedz 60 hektārus, ar aptuveni 30 hektāriem, kas ir atvērti apmeklētājiem. Šajā dārzā ir lielākā Lietuvas konservatorija, kurā notiek dažādas izstādes un tikšanās, svētku nedēļu svinēšana un izglītojoši pasākumi. Mantojuma Lietuvas ziedu dārza augi tiek parādīti dažādās augu kopās atbilstoši to botāniskajai klasifikācijai. Izglītojošajā dārzā audzē vairāk nekā 20 tradicionālo kultūrvēsturisko dārzu šķirņu sugas. Lietuvas mantojuma ābolu dārzos apmeklētāji var redzēt retu purpura lapu ābeli.
Kauņa ir Lietuvas otrā lielākā pilsēta, un tā bija valsts galvaspilsēta no 1920. gada līdz 1939. gadam. Ir vērts apmeklēt vecpilsētu, rātsnamu, Sv. apustuļu Pētera un Pāvila katedrāles baziliku un Perkūnas māju (Perkūno namas); Arī pastaiga pa Laisvės Alėja un M. K. Čiurlioņa nacionālo mākslas muzeju un velnu muzeju.
Mēs iesakām ēdināšanas vietas:
- Restorāns "Siesta" , Kauņas rajons
- Restorāns "Višta puode" , Kauņas rajons