Atpūta laukos
Nr 925
Pils, muiža
Pils, muiža Latvija, Kurzeme, Jaunpils novads

Jaunpils pils

Kontaktinformācija

Inga Krūtaine
+37128684484
"Pils",
Jaunpils pag.,
Jaunpils nov.,
LV-3145, Latvija
Ceļa apraksts ar auto
No Rīgas brauciet pa Liepājas šoseju A9 un Anneniekos nogriezieties pa labi. Brauciet 7km līdz Jaunpilij. Ja brauciet pa Jūrmalas šoseju A10, brauciet līdz Tukuma aplim un aplī nogriezieties uz P104. Brauciet 27 km līdz Jaunpilij.
Ceļa apraksts ar sabiedrisko transportu

Lai tiktu līdz Jaunpilij, vispirms ir jādodas uz Tukumu. Dodoties ar elektrovilcienu, jābrauc līdz stacijai TUKUMS I, bet ar autobusu – TUKUMA AO. No Tukuma tālāk kursē autobuss uz Jaunpili 2 reizes dienā: plkst. 14:30 ( no pirmdienas līdz sestdienai) un 17:25 ( visas nedēļas darbadienas). Pietura atrodas 5 min gājienā no pils. 

Saistītie objekti

Foto Nosaukums Apraksts
N/A

Krogs atrodas Jaunpils pilī, kura celta 1301. gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis, ko no trim pusēm apņem dzirnavu dīķis. Vēlākajos gados pili pārveidoja, pielāgojot to muižkungu vajadzībām. Mūsdienās pils ir tūristu mītne ar plašu piedāvājumu pils viesiem – viesnīcu, ekskursijas, krodziņu, telpas svinībām u.c. pakalpojumiem. Krodziņa ikdienas ēdienkartē viduslaiku ēdieni mijas ar tradicionālo latviešu virtuvi. Ēdienu riktēs ietilpst tādi ēdieni kā lēcu zupa ar gaļas bumbām, švābu siera zaļās klimpas, vērša mēle ar meža veltēm, gozēts cāļa stilbs ar plūmēm, strauta forele ar pētersīļu mērci un citi gardi ēdieni. Jau izsenis krogs ir pazīstams ar saviem viduslaiku mielastiem, kas nav tikai maltīte, bet ir īsts piedzīvojums draugu, ģimenes un kolēģu lokā viduslaiku gaisotnē. To īpaši ir iecienījušas gan latviešu, gan ārvalstu grupas. Maltīte ir īpaša - tā ēdama gan ar koka karotēm, gan ar rokām.