Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

Valmieras novads – Ziemeļvidzemes sirds!

Apvienojot Valmieras pilsētu un Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Strenču novadus, jaunais Valmieras novads veidojas par pievilcīgu un piedāvājumiem bagātu tūristu galamērķi – otro lielāko Latvijā iedzīvotāju skaita ziņā, neskaitot galvaspilsētu Rīgu. Valmieras novads kā Ziemeļvidzemes sirds savā teritorijā aptver valstspilsētu Valmieru, četras pilsētas – Mazsalacu, Rūjienu, Sedu, Strenčus – un 26 pagastus. 

Gauja kā Valmieras galvenā iela, Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca ar tās gaili torņa virsotnē, Valmiermuižas viesmīlība, Burtnieka ezera saulrieti un ziemeļblāzmas, spēka smelšanas Zilaiskalnā, elpu aizraujošie Salacas krasti Skaņākalna dabas parkā Mazsalacā, putnu vīterošana Sedas purvs, bērnības garšas kopā ar Rūjienas saldējumu – tas viss un vēl daudz vairāk Tevi sagaida ceļojumā pa Valmieras novadu! 

Valmieras novada iedzīvotāji vienmēr bijuši lieli darītāji. Tā tas bijis jau izsenis, kad plašais upju tīkls ar tās galveno artēriju – Gauju – rosinājis cilvēkus te dzīvot un attīstīt saimniecisko darbību. Jau viduslaikos vietējie iedzīvotāji, pateicoties Hanzas laiku liellaivām, kas ieceļoja Gaujā, iepazina svešzemju preces, garšvielas, dažādus amatniecības izstrādājumus u.c. labumus. Iespējams, tieši pateicoties šim saimnieciskuma gēnam, Valmiera uzplaukusi un kļuvusi par Vidzemes reģiona ekonomiskās izaugsmes, saimniekošanas, izglītības un izcilas dzīves kvalitātes centru, lepojoties ar zaļo dzīvesveidu, domāšanu un izciliem veiksmes stāstiem pasaulē. 

Kad darīšanas prieks tiekas ar dzīvesprieku un dabas godināšanu, brīnumaini notikumi kļūst par īstenību. Tajā vēlamies dalīties, jo kopā spējam ļoti daudz, jo īpaši svarīgi – dzīvespriekā smelties spēku un iedvesmu. To varēs piedzīvot arī "Mājas kafejnīcu dienās" Valmieras novadā, kad atklāsies skaisti un interesanti stāsti un mūspuses dabas veltes prasmīgās darītāju rokās pārtaps īstenā garšu baudījumā.

"Mājas kafejnīcu dienās" no 7.-8. augustam ciemos aicina 20 Valmiera novada mājas kafejnīcas.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".

"Mājas kafejnīcu dienas" Valmieras novadā - ►BUKLETS (4.41 MB)

Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

  Visit Valmiera   Valmieras novads  visitvalmiera


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Pēc "Mājas kafejnīcu dienu" apmeklējuma lūdzam aizpildīt aptaujas anketu majaskafejnicas.lv/aptauja.
Aptaujas mērķis ir noskaidrot kampaņas “Mājas kafejnīcu dienas” apmeklētāju apmierinātību ar pasākumu.


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam! 
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein