ERDF Interreg CB

Raunas vārda diena, Apes pilsētas svētki un nesteidzīgas garšas baudas Smiltenē "Mājas kafejnīcu dienās" 21.-22. augustā

Jaunais Smiltenes novads sevī iekļauj agrākos Smiltenes, Raunas un Apes novadus. Lai svinētu savu vienotību un reizē katra novada unikalitāti, mājas kafejnīcu dienās jaunajā Smiltenes novadā būs iespēja izbaudīt vidzemnieku sirsnību un viesmīlību. 21. augustā saldi svinēsim Raunas vārda dienu un izgaršosim Apes pilsētas svētkus. Cienāsimies ar kūkām un vietējo gatavotiem gardumiem un viesmīlību. Savukārt, pēc aktīvās sestdienas abās novada pusēs, 22. augustā visi atkal kopā satiksimies un ļausimies nesteidzīgām svētdienas rīta garšas baudām Smiltenē.

Trīs skaisti un plaukstoši Latvijas tūrisma galamērķi, kur katra mazpilsēta un ciems izceļas ar savu šarmu un raksturu, bet kur visus vieno patriotisms un vietas piederība.

Rauna ir vieta, kas kaut reizi dzīvē ir jāsajūt. Vieta, kuru nevar raksturot ar vienu vārdu vai garšu. Izdzirdot vārdu Rauna, uzreiz prātā nāk viduslaiku pilsdrupas ar skatu torni, diženais Staburags, daba un bagātā garšas buķete.

Apē iespējams izbaudīt robežpilsētas šarmu, sajust latviešu un igauņu draudzību. Te slejas skaistās Raganu klintis, kas aicina izstaigāt Vaidavas dabas taku un smelties dabas spēku. Apciemot sirmo Eiropas dižvītolu un uzzināt par Latvijas Dižgaru veikumu, satikties ar sirds cilvēkiem.

Smiltenē, savukārt var izjust mazpilsētas dinamiku – rosīgu uzņēmējdarbību, kalnainu pilsētas apkārtni ar skaistu dabu un plašām aktīvās atpūtas iespējām – daudzām velo takām, kartingiem, SUP dēļiem, laivām, plašām sporta iespējām un sacensībām.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".
"Mājas kafejnīcu dienas" Smiltenes novadā - BUKLETS (PDF).


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Smiltenes novada TIC  Raunas TIC   Apes novads

visit.smiltene.lv   smiltenes_novads
 FB pasākums: Mājas kafejnīcu dienas Smiltenes novadā


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.