Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

“Piena upes ķīseļa krastos” - "Mājas kafejnīcu diena" jaunajos Ropažu un Salaspils novados 4. septembrī!

4. septembrī "Mājas kafejnīcu dienu" ar vienotu tematisko konceptu novadu teritorijās organizēs jaunais apvienotais Ropažu novads (līdz šim Ropažu, Garkalnes, Stopiņu novadi) sadarbībā ar Salaspils novadu.

Ropažu un Salaspils novadi ir tuvās Pierīgas novadi, kas piekļaujas Rīgai no Austrumu un Dienvidaustrumu puses. Vēsturiski novadu teritorijas vieno senā Līvu zeme, bet šobrīd mūsu novadu un teritoriju meži un pļavas kalpo kā dabas velšu ieguves klētis pilsētā dzīvojošajiem rīdziniekiem.

Kā kopīgu vadmotīvu savām "Mājas kafejnīcu dienām" esam izvēlējušies nosaukumu “Piena upes ķīseļa krastos”. Tādā veidā simboliski sasaistot un metaforiski apzīmējot abas mūsu novadu teritorijām cauri plūstošās upes – Lielo un Mazo Juglu. Tās plūst uz Rīgas pusi un ir vienojošs teritoriju elements. Upju krastos sadarbībā ar mūsu iedzīvotājiem, mājražotājiem, uzņēmējiem un citiem interesentiem, organizēsim cienastu un mielošanās dienu. Šādi radot iespēju apspēlēt mazu gabaliņu no simboliskās gardumu un kārumu leiputrijas, kas jau iedzīvojusies latviešu leksikoloģijā kā apzīmējums “Piena upes ķīseļa krastos”.

"Mājas kafejnīcu dienā" Ropažu un Salaspils novados ciemos aicina 21 kafejnīca.

► Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

  Salaspils novada TIC   Visit Ropaži


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


Mūsu novadi kā tūrisma galamērķis piedāvā pilnu atpūtas un izklaides klāstu tuvajā Pierīgā – pie mums ir gan dabas tūrismu raksturojoši objekti: Lielie Kangari, Doles salas dabas parks, Nacionālais Botāniskais dārzs; tāpat arī kultūrvēstures pieminekļi - Ropažu un Garkalnes evaņģēliski luteriskās baznīcas, Ropažu pilsdrupas, Lantes muiža, Kangaru stacija, Daugavas muzejs; radošā un izziņas tūrisma piedāvājumi: Jaunsudrabiņa izziņas taka un piemiņas istaba, Krīvu klēts, Namdara darbnīca, "Sauleskalns", Doles tējas, Keramikas darbnīca “Madze”; aktīvā tūrisma piedāvājumu pārstāvji: Sporta komplekss 333, Peintbola parks Jugland, Wakeline parks, Zirgu izjādes un šaušanas centrs; mājražotāji un apskates saimniecības: Vulfas kundze, Salaspils Mellenes, Piemājas Zoo Brieži; daudzveidīgs ēdinātāju un naktsmītņu nodrošinājums. 


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein