Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

“Mājas kafejnīcu dienas” jaunajā Ogres novadā - izgaršo savu krāšņāko rudens garšu piedzīvojumu 2. un 3.oktobrī!

Rudentiņis bagāts vīrs! “Mājas kafejnīcu dienas” jaunajā Ogres novadā aicina izbaudīt rudens krāšņumu, baudot gastronomiskus piedzīvojumus un iepazīstoties ar Ogres novada saimniecībām tik tuvu kā nekad!

 • Tev būs iespēja iepazīties ar aitām, trušiem, kaķiem un paštaisītu ēdienu muzikālajā Aitu kūts skatuvē.
 • Savukārt, piemājas saimniecībā “Akmeņkalni” varēsi baudīt mājās gatavotu ēdiens no vistu un paipalu olām, vistas gaļas un piemājas saimniecībā audzētiem sezonāliem dārzeņiem.
 • Dižbajāru račo varēsi baudīt franču kantri stila sajūtas ar zirgu klātbūtni, turklāt būs gan sildoša zupa, pikants otrais ēdiens, salāti un deserts, kā arī gaļas, siera un dārzeņu plates.
 • Zemnieku saimniecībā “Dobelnieki” piedāvās uz grila pagatavotu briežu gaļas produkciju ar pašmāju audzētiem dārzeņiem piedevās, saldajā ābolu biezeni no mājās audzētiem āboliem ar biezpiena krēmu.
 • Mājas kafejnīcā “FlavorFlip” Seleku ezera krastā būs iespēja baudīt pašu mežā savāktas veltes ar latviešu iecienītām piedevām.
 • “Garšu sētā” Tomes pagastā tevi cienās ar izsmalcinātu restorāna vārda cienīgu ēdienkarti rudenīgās noskaņās.
 • Savukārt “Indiņos” Madlienas pusē tevi cienās ar uz ugunskura gatavotiem ēdieniem, tostarp, ar Kazanā gatavotu cūkgaļas plovu, Soļanku, Ķirbju krēmzupu un citiem ēdieniem.
 • Mājas kafejnīcā “Pie Pētera” papildus dažādām uz ugunskura gatavotām zupām varēsi baudīt aktīvās atpūtas centra AKOTI sniegtos pakalpojumus.
 • Tāpat netālu no Špakovska parka un jaunā Ogres gājēju tilta “Ķentes gardumu” mājas kafejnīcā tev būs iespēja baudīt  belašus, pankūkas un kūpinājumus.
 • Mājas kafejnīcā „Pie Labumu bodes” baudot uz uguns gatavota jēra zupu ar  pašceptu maizīti un zaļumu sviestu, būs iespēja iegādāties savu Ikšķiles suvenīrmonētu.
 • Lūšu dravas mājas kafejnīcā apmeklētājiem būs iespēja baudīt trīs kārtu ēdienkarti, kuru caurvīs medus notis, kā arī uzspēlēt disku golfu.
 • “Melnā Kamene” Ogrē tevi cienās ar Ķirbju krēmzupu, siļķi un plātsmaizi vai bukstiņputru, gaileņu krēmzupu un ābolu desertu.
 • Savukārt “Pie Mimi” tevi sagaidīs sažādu veidu kartupeļu pankūkas un karstmaizītes ar veselīgu tēju vai kafiju, turklāt tev būs iespēja apmeklēt keramikas trauku izstādi.
 • Un Rudenīgās viesības ābeļdārzā sarūpējusi Mājas kafejnīca “Viesības ābeļdārzā” “Zaļumniekos”, kur viesi tiks aicināti izbaudīt gardos ēdienus mājīgi iekārtotā brīvdabas kafejnīcā  un pārbaudīt savus spēkus dažādās dārza spēlēs, salasīt līdzņemšanai ābolus vai vienkārši baudīt dabu.
 • Un visbeidzot Krapē, Mājas kafejnīcā “Krapes Crepes” tev būs iespēja pašam sacept savas pankūkas jautrā atmosfērā un iepazīties ar veselību stiprinošiem pļavas augu eliksīriem un, ja pieteiksiet iepriekš, tad iespējama arī sojas sveču liešanas nodarbība.

Krāšņi? Protams! Brauc uz Jauno Ogres novadu -  iepazīsti, izgaršo un baudi!

"Mājas kafejnīcu dienās" 2. un 3. oktobrī ciemos aicina 14 Ogres novada mājas kafejnīcas.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Zied Zeme Zied Zeme

 Visit Ogre visitogre.lv


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

 • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
 • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
 • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
 • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
 • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.