Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

Meklē kulinārā mantojuma bagātības Cēsu pusē 25. un 26.septembrī! 

Sauklis – mūsu bagātības vēstnesis ir ikviens iedzīvotājs, kurš pārmantojis tradīcijas un turpina ar tām dalīties!

Cēsu, Pārgaujas, Priekuļu novadu, kā arī Skujenes pagastu vieno senās tirgotāju tradīcijas, par kurām ik dienu atgādina mūsdienu mājražotāji. Lepojamies ne tikai ar savu senumu, bet arī ar latviskumu. Esam krāšņām dabas ainavām un vēstures liecībām bagāti, kas iemieso intriģējošu senatnes garu un mūsdienīgu pašapziņu. Senas tradīcijas mūs darījušas īpaši vienotus, mūsu bagātības vēstnesis ir katrs iedzīvotājs.

Šis reģions ir viens no Vidzemes apceļotāju lielākajiem vilinājumiem. Visos gadalaikos pie mums brauc, lai novērtētu vēstures un kultūras mantojumu, dabas ainavas skaistumu, lauku mieru un mazpilsētu mierīgo dzīves ritmu. Tā piemēram, Cēsu Pils kompleku ikgadu apmeklē desmitiem tūkstošu interesentu, kultūras pasākumi Cēsīs vilina ļaudis ne tikai no visas Latvijas, bet arī ārvalstu viesus. 

Priekuļu novada apmeklētājus vilina Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs “Kalāči”, dižās Veselavas muižas komplekss, kurus ikgadu apmeklē ap diviem tūkstošiem interesentu. Unikāliem smilšakmens veidojumiem, kā  senu kulta vietu Lielo Ellīti, un vienu no izcilākajiem un ainaviskākajiem klinšu atsegumiem Latvijā –Līču-Laņģu klintīm, kurus pēdējā gada garumā apmeklēja divdesmit četri tūkstoši interesentu.

Pārgaujas novada senatnīgais skaistums meklējams Ungurmuižas unikālajā 18.gs. koka ēku ansamblī un Lielstraupes pils noslēpumainajos viduslaiku mūros. Straupes Zirgu pasts divas reizes mēnesī pulcē ap pussimtu vietējo zemnieku un mājražotāju, kas spējuši pārvērst pašu izaudzēto  tradicionālos un gardos produktos, laika gaitā izveidojot spēcīgu tūrisma zīmolu “Slow Food Straupe”. 

Skujenes pagasts - tīra, skaista, vēl līdz galam nepieradināta daba. Pārbaudījums - ceļš, kas apmet trīs līkumus vienā un vēl paspēj jūs uzraut augšā un lejā. Tik pat līkumains kā upe Amata. Elkas kalns - Amatas dzimšanas vieta, izteces vieta. Miers gan dabā mums viss apkārt, gan baltajā Skujenes luterāņu baznīcā. Un, protams, viesmīlība. Mūsu saimniecību gādīgie saimnieki sagādās visu, kas jums būs nepieciešiemas. 

"Mājas kafejnīcu dienās" Cēsu pusē ciemos aicinās 14 mājas kafejnīcas.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte". 

"Mājas kafejnīcu dienas" Cēsu pusē - ►ĒDIENKARTES


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

  Priekuļu apvienības pārvalde  

turisms.cesis.lv  pargaujasnovads.lv


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein