Atpūta laukos

Sēņu maršruti

Latvija ir viena no retajām Eiropas valstīm, kur rudeņos vilcieni, autobusi un ceļmalas ir pilni ar cilvēkiem, kas nes grozus ar bagātīgām meža veltēm. Sēņu cepšanas, marinēšanas, sālīšanas un cita veida gatavošanas recepšu tradīcijas ir joprojām dzīvas arī mūsdienās.
Ceļojuma laikā var iepazīt Latvijas sēņu valsts vienreizējo daudzveidību – no ēdamām līdz indīgām, no ļoti parastām līdz reti sastopamām, no dabai nozīmīgām līdz mežsaimniecības nozarei kaitīgām. Gida pavadībā vismaz 100 sēņu sugas garantētas!

Kas ir ceļo pats?
Pārskats Ceļojuma detaļas
N/A
6 dienas
Kopējie attālumi ar automašīnu 775 km
Latvija

Dabas veltes Kurzemē

Sākumā maršruts ved uz Ķemeru nacionālo parku, kurš ir bagāts ar floru, kā arī nacionālais parks piesaista ar saviem sēravotiem. Apciemojiet saimniecību, kas ir specializējusies uz augiem un tējām, un saimniece iepazīstina ar augu atšķirīgajām īpašībām un kā tos ir iespējams izmantot savai veselībai. Tālāk - apburošās Kuldīgas apskate un uz ugunskura pagatavota zivju zupa Pāvilostā. Izbrauciens pa upi ar tradicionālu zvejnieku laivu. Iespēja uzzināt, kā pagatavot maltītes, izmantojot savvaļas augus. Apskatiet Liepāju, tās smilšaino pludmali un aizraujošo militāro mantojumu. Dodieties uz Papes dabas parku, kur ir iespēja makšķerēt ezerā un uzzināt par tradicionālo zivju kūpināšanu. Apmeklējiet Rucavas tradīciju namu, kur iespējams izjust seno kultūras vidi un nobaudīt tradicionālo virtuvi. Pēc tam dodieties uz Šitaki sēņu audzētavu, kur tiek piedāvāts nogaršot šitaki sēņu ēdienus. Tālāk - zāļu tēju audzētāji un ražotāji, sēņošana mežā, bērzu sulu un dzirkstošā vīna darītava.

Sēņošana