Ar velosipēdu

Mūsu velo ceļojumi nav sarežģīti un neprasa īpašu sagatavotību, tomēr ne visi ceļi ir asfaltēti, tie var būt arī grants vai meža. Dotās cenas neietver velo īri, bet mēs piedāvājam izdevīgu velo īri no dažādām velo īres kompānijām. Šie velo ir piemēroti gan asfaltam, gan meža ceļiem, gan grants segumam.

  • Piedāvājam iznomāt arī dažādu veidu Latvijā izstrādātus jaunāko modeļu elektrodivriteņus. Tie aprīkoti ar elektromotoru un bateriju, kas ļauj pārvietoties ātrāk, un bez fiziskas piepūles. Piemēroti  īpaši ceļiem ar sliktu segumu. E-velo nodrošinās Jums patīkamu, videi draudzīgu braucienu.
  • Jūs, protams, variet veikt ceļojumu ar savu velo.
  • Mēs varam Jums organizēt arī mantu pārvešanu, ja veicat garāku ceļojumu – no vienas naktsmītnes uz otru.
  • Pirms ceļojuma – nosūtīsim Jums precīzu ceļojuma programmu ar datumiem, kā nokļūt uz naktsmītnēm un Jūsu pasūtījuma apstiprinājumiem visiem Jūsu apmaksātajiem pakalpojumiem.
  • Pirms ceļojuma nosūtīsim Jums arī atbilstošo ceļa aprakstu ar apskates vietām, ieteikumiem, kur paēst un kartēm. Skatiet ceļa aprakstu te (pdf file). Dažiem ceļojumu maršrutiem ir pieejamas GPS koordinātes.
  • Mēs varam izstrādāt ceļojumu pēc jūsu individuāla pasūtījuma, ņemot vērā Jūsu vēlmes, fizisko sagatavotību un ceļojuma mērķi. Jūs varat pasūtīt arī tikai maršruta aprakstu, bez papildu pakalpojumiem (tā cena ir no 35,-EUR). Brauciena kopējās izmaksas atkarīgas no Jūsu izvēlētajām naktsmītnēm un citiem papildu pakalpojumiem.

Ne visi mūsu ceļojumi ir pieejami latviešu valodā, tāpēc, iesakām Baltijas apceļošanas idejām skatīt arī šo lapu angļu vai vācu valodās.

Kas ir ceļojums individuāļiem?
Pārskats Ceļojuma detaļas
N/A
2 dienas
Latvija

Slīteres nacionālā parka pērles

Maršruts piemērots izcilu dabas un kultūras vērtību baudītājiem! Teiksmainie Šlīteres Zilie kalni ir pazīstami jau no seniem laikiem, kad tajos vietējie „pirāti” kurināja viltus ugunskurus, lai jūrasbraucēji uzskrietu uz Kolkasraga sēkļiem. Mūsdienās Slīteres nacionālā parka piekrasti tēlaini dēvē par Baltijas jūras brīvdabas ģeoloģijas muzeju, jo šeit apskatāms Baltijas ledus ezera senkrasts, Ancilus ezera krasta kāple un Litorīnas jūras kāpu veidojumi (kangari, vigas), kas uzskatāmi atspoguļo Baltijas jūras attīstības vēsturi pēdējo 10 000 gadu garumā. Piekrasti šeit vēsturiski apdzīvojuši lībieši, kuru zvejniekciemi ir nozīmīga vienas no pasaulē mazākās minoriotātes kultūrvide. Maršruts posmā no Mazirbes līdz Kolkai iet pa veco krasta ceļu, kas izlokas cauri lībiešu zvejniekciemiem – Košragu, Pitragu, Saunagu un Vaidi. Slīteres nacionālais parks ir viena no augiem bagātākajām Latvijas teritorijām, bet Kolkasrags – viena no populārākajām putnu vērošanas vietām to migrāciju laikā.

Maršruta informācija no Latvijas Lauku foruma

Velo Attālums no valsts galvaspilsētas150
N/A
7 dienas
Kopējie attālumi ar velosipēdu 233 km
Igaunija
no 375 EUR / pers.

Ar velosipēdu pa Sāremā salu

Šis marštuts piedāvā jums lielisku iespēju apmeklēt lielāko salu Igaunijā - Sāremā, kura savā veidā simbolizē Igaunijas tūrismu. Uz salas atrodas viens no iespaidīgākajiem meteorīta krāteriem Ziemeļeiropā, Kuresāres bīskapa pils un daudzi citi interesanti tūristu apskates objekti.

Velo Aktīvie sezonas mēneši4-9
N/A
2 dienas
Latvija

Ķemeru nacionālā parka Lielais aplis

Maršruts piemērots aktīviem braucējiem, kam interesē Ķemeru nacionālā parka dabas un kultūrvides daudzveidība. Ķemeru nacionālais parks (dibināts 1997. g.) veidots g.k. mitrāju – seklās Rīgas jūras līča piekrastes, aizaugošo piejūras ezeru, purvu, mitro mežu (dumbrāju u.c.) un palieņu pļavu - kā nozīmīgu daudzu augu (~ 25 % no Latvijas Sarkanā grāmatā ierakstītajām sugām) un dzīvnieku, īpaši - ligzdojošo un migrējošo putnu dzīves vietu aizsardzībai. Parka teritorijā atrodas viens no lielākajiem Latvijas purviem – Lielais Ķemeru tīrelis. Purvu masīvi ir nozīmīga sērūdeņu veidošanās un izplūdes vieta, kā arī ārstniecībā izmantojamo dūņu atrašanās vieta, kas bija kādreiz tik populārā Ķemeru kūrorta izveides pamats.

Maršruta informācija no Latvijas Lauku foruma​

Velo Attālums no valsts galvaspilsētas45
N/A
3 dienas
Latvija

Gaujas nacionālais parks: Sigulda - Valmiera

Maršruts piemērots pieredzējušiem braucējiem, kam patīk apvienot dabas vērošanu ar kultūrvides un vēstures izziņu. Šis ir ceļojums pa Baltijas iespaidīgākās upes – Gaujas senleju. Tā sākums ir Siguldā, kas vēsturiski dēvēta par Vidzemes Šveici. Siguldas apkaimē paveras vienas no skaistākajām Latvijas ainavām. Maršruts šķērso vairāku Gaujas pieteku dziļās gravas un atklāj Baltijas mērogā iespaidīgus devona perioda smilšakmens atsegumus. Līgatnes dabas takas ir vienīgā vieta Latvijā, kur mežam pietuvinātos dabiskos apstākļos – plašos voljēros dzīvo un apskatāmas dažādas zvēru sugas. Līgatnes papīrfabrikas ciemats ir Eiropas mērogā izcils industriālā mantojuma piemērs ar savdabīgu – 19. – 20. gs. ciematvidi. Cēsu viduslaiku pils ir varenākais viduslaiku Livonijas cietoksnis ar mūsdienīgu apmeklētāju centru. Maršruta galapunkts ir Valmierā, kas ir viena no senākajām Latvijas pilsētām.

Maršruta informācija no Latvijas Lauku foruma​​

Velo
N/A
12 dienas
Kopējie attālumi ar velosipēdu 477 km
Latvija, Lietuva
no 485 EUR / pers.

Through lake districts along the borderland of European Union

The route includes some of the most authentic local expediencies travelling through blue lake districts along the Eastern part of Latvia and Lithuania. This is a region where mass tourism has not yet arrived, and you find very sincere and hospitable people, traditional villages, many churches and cult locations which bring together paganism, Roman Catholicism, Lutheranism, Russian Orthodoxy and Old believers, 
The route weaves through the Rāzna National Park surrounding lake Rāzna which provide scenic views, contains traditional farmsteads and ancient castle mounds. There is Aglona Basilica, pilgrimage place and Bread Museum worthwhile a visit. The route goes through Daugavpils with impressive 19th century' s fortress where the Art Centre of the world's famous abstractionist Mark Rothko is located.  Several pottery workshops producing traditional “black” ceramics are along the way. 
The route continues through Aukštaitija National Park across the border in Lithuania. It goes through ethnographic villages, along wooden churches and many lakes. Ancient Bee-keeping Museum at Stripeikiai is worthwhile a visit. To keep the contrast the route goes also to European Park, an open-air contemporary art museum and the centre of Europe.
Surely, you will taste the local beer of Latgale in Latvia and traditional dish Cepelinai in Lithuania. 

Velo Vietējais dzīvesveids
N/A
3 dienas
Kopējie attālumi ar velosipēdu 58 km
Igaunija, Latvija
no 80 EUR / pers.

Ar automašīnu un velosipēdu pa Saaremaa salu

Ar salām izraibināts jūras klajs, savdabīgas kadiķu pļavas - alvāri, seni dievnami, Baltijas tautām nozīmīgi vēstures pieminekļi - pilskalni, pilis, vējdzirnavas. Neredzētas augu sugas, liela putnu daudzveidība. Eiropas iespaidīgākais meteorīta krāteris, senie zvejnieku ciemi ar salenieku parašām un īpatnībām - tās ir tikai dažas Sāmsalas iezīmes. Salas galvaspilsēta Kuresāre ir viena no skaistākajām Igaunijas mazpilsētām ar senu rātsnamu un rātslaukumu un vienu no iespaidīgākajām viduslaiku pilīm Baltijā, kurai pēc izskata nav līdzīgu. Muhu salā jāredz etnogrāfiskais Koguvas ciems, Līvas baznīca un Pedastes muiža.

Velo