Dabas objekti


Ar ko ievērojama daba Igaunijā?

Iespaidīgākā Baltijas klinšu siena – t.s. Ziemeļigaunijas glints, „Līču zeme” – Lahemā ar nacionālo parku, „Salu zeme” – Sāremā sala un Monzunda salu arhipelāgs, Matsalu līcis kā viena no nozīmīgākajām masveida putnu atpūtas vietām migrāciju laikā, viens no izcilākajiem Eiropas meteorīta krāteriem, izcilākie Baltijas dižakmeņi un ūdenskritumi, Munameģis – Baltijas augstākā virsotne, Peipuss – piektais lielākais Eiropas ezers – ar senām zivju ieguves tradīcijām un ārkārtīgi lielā dabas daudzveidība, kas ir acīmredzami mainīga gan austrumu – rietumu, gan ziemeļu – dienvidu virzienā, ir tikai dažas no Igaunijas valsts dabas pievilcībām.
Varat plānot savu ceļojumu, izvēloties dabas vietas Igaunijā, kuras gribat redzēt, vai arī varat pārskatīt mūsu piedāvātos ceļojumu maršrutu aprakstus un izvēlēties tos, kuros iekļautas jūs interesējošās vietas.

Lai uzzinātu vairāk par apmeklējamām teritorijām aicinām izmantot vides vai vietējo gidu pakalpojumus. Esiet saudzīgi pret dabu ceļojuma laikā - ievērojiet Zaļos padomus!


Akmeņi - liela izmēra akmeņi, laukakmeņi, dižakmeņi.
Atsegumi - ģeoloģiski vērtīgas un interesantas vietas upju krastos ar smilšakmens un kaļķamens atsegumiem.
Avoti - sērūdens un citi avoti.
Dabas teritorijas - aizsargājamās dabas teritorijas, kā nacionālie parki, dabas parki, liegumi, rezervāti, reģionālie parki, aizsargājamo ainavu apvidi, aizsargājamās jūras teritorijas.
Jūras krasta posms - ainaviski posmi gar jūras piekrasti.
Kāpas - aizsargājamas dabas teritorijas kāpās
Kritenes - dažāda veida un formu karsta kritenes.
Reljefa formas - kalni un pauguri.
Salas - upju un ezeru salas, kas pieejamas apmeklētājiem.
Upes - upju ielejas un citas ievērības cienīgas vietas.
Ūdenskritumi - upju ūdenskritumi.