Ar velosipēdu

Ar automašīnu un velosipēdu pa Saaremaa salu

Latvija, Igaunija (3 dienas, 900 km, ar velosipēdu - 58 km)

Ar salām izraibināts jūras klajs, savdabīgas kadiķu pļavas - alvāri, seni dievnami, Baltijas tautām nozīmīgi vēstures pieminekļi - pilskalni, pilis, vējdzirnavas. Neredzētas augu sugas, liela putnu daudzveidība. Eiropas iespaidīgākais meteorīta krāteris, senie zvejnieku ciemi ar salenieku parašām un īpatnībām - tās ir tikai dažas Sāmsalas iezīmes. Salas galvaspilsēta Kuresāre ir viena no skaistākajām Igaunijas mazpilsētām ar senu rātsnamu un rātslaukumu un vienu no iespaidīgākajām viduslaiku pilīm Baltijā, kurai pēc izskata nav līdzīgu. Muhu salā jāredz etnogrāfiskais Koguvas ciems, Līvas baznīca un Pedastes muiža.

1. diena / Rīga - Pērnava - Muhu sala
No rīta izbraukšana no Rīgas.
Brauciens ar automašīnu: Rīga - Pärnu - Lihula - Koguva
Brauciens ar prāmi: Virtsu - Kuivastu
Ieteicamie apskates objekti pa ceļam
: vecais Pērnavas - Rīgas ceļš (Häädemeeste - Ikla), Rannametsa dabas taka un putnu vērošanas torņi, Pērnavas vecpilsēta, Muhu salā - entnogrāfiskais Koguva ciems, Liiva baznīca un Pedaste muiža.
Nakšņošana viesu namā Muhu salā.

2. diena / Muhu sala - Saaremaa
Brokastis viesu namā.
Brauciens ar automašīnu: Koguva - Liiva - Pöide -Valjala - Kaali -  Kuresaare
Ieteicamie apskates objekti pa ceļam: Kaali meteorīta krāteris, Valjala baznīca un pilskalns, Piretikivi akmens, Poide baznīca.
Brauciens ar velosipēdu pa Muhu salu ~28 km. Sākums un beigas pie Liiva baznīcas. Velomaršruts ved pa Muhu - trešo lielāko Igaunijas salu, kas izslavēta ar savām kadiķu lauku ainavām, mazajiem zvejnieku ciemiem un Juigu klinšu atsegumu, no kura paveras skats uz citām nelielajām Monzunda arhipelāga salām. Liiva baznīca ir viena no vecākajām salu baznīcām. Apmēram pusei no maršruta ir asfaltēts, pusei - grantēts ceļa segums.
Kuressaare pilsētas apskate. Mēs iesakām - apskatīt Kuressaare bīskapa pili un parku un Kuressaare rātslaukumu.
Nakšņošana viesu namā Kuressārē.


3. diena / Saaremaa - Rīga
Brokastis viesu namā.
Brauciens ar automašīnu: Kuressaare - Viidumäe - Kihelkonna - Mustjala - Panga - Muhu sala - Kuivastu - Virtsu - Lihula - Pärnu - Rīga.
Ieteicamie apskates objekti pa ceļam: Viidumäe nacionālais parks ar skatu torni, Kihelkonna baznīca, Odaletsi avoti ar dabas taku, Panga klintis - iespaidīgākās Igaunijas salās.
Brauciens ar velosipēdu
pa Tagameisas pussalu līdz 30 km. Sākums un beigas Vēre ciemā. Velomaršruts iet pa vientuļo un dabas ziņā - vienu no neparastākajām Saaremaa salas teritorijām - Tagameisas pussalu domāts aktīviem velobraucējiem, kam patīk nelieli piedzīvojumu un orientēšanās elementi. Tas ved g.k. pa maziem un neapdzīvotiem zemes un grantētiem ceļiem, vietumis gar pašu jūras krastu, kur paceļas nelieli iežu atsegumi. No šejienes skaisti skati uz jūru, Saaremaa līčiem un Hiiumaa salu. Uzmanību! Braucienam jāplāno vairāk laika, nekā līdzīga garuma braucienam pa asfaltētu ceļu!
Brauciens ar prāmi:
Kuivastu - Virtsu.

Vakarā atgriešanās Rīgā.
Panga

Cena 1 personai (ja brauc vismaz 2 personas): no 48 Ls*
*Nakšņošana paredzēta labas kvalitātes viesu namos, kur istabiņās ir WC un duša.
Iespējams nakšņot arī vienkāršākos viesu namos, kur WC un duša ir koridorā kopīga ar citiem viesiem, tad brauciena cena būs zemāka – pieprasiet informāciju „Lauku ceļotājam”!


Cenā iekļauts:
  • 2 nakšņošanas viesu namos divvietīgās istabās ar WC, dušu
  • 2 brokastis
  • Maršruta apraksts (elektroniskā formātā, pdf) ar precīzām instrukcijā, kā atrast apskates objektus un naktsmītnes, un kartēm, kurās iezīmēts brauciena maršruts
Papildus pakalpojumi, ko iespējams rezervēt par atsevišķu samaksu:
Papildus izmaksas brauciena laikā:
  • Prāmja biļete Kuivastu - Virtsu: 35,00 EEK (~1,60 Ls) no personas, 100,00 EEK (~4,50 Ls) no automašīnas. Rezervācijas iespējams veikt šeit.
  • Ieejas biļetes apskates objektos un atrakcijās

Informācija & rezervēšana - tel: 67617600, e-pasts: lauku@celotajs.lv