Ar velosipēdu


Ar automašīnu un velosipēdu uz Kuršu kāpu

Latvija, Lietuva (3 dienas, 820 km, ar velosipēdu 25-40 km)

Trīs dienu ilgais maršruts ļaus iepazīt ne tikai vienu no ainaviski neparastākajiem Baltijas dabas veidojumiem - Kuršu kāpām, bet arī dažām interesantām teritorijām tepat Latvijā - Papes dabas parku un Liepājas Karaostsu. Pēdējo vērts apskatīt, kamēr tā vēl nav zaudējusi savu "padomju šarmu". Ne mazums jaunu un nepiedzīvotu iespaidu radīsies arī apmeklējot divas savdabīgas cilvēku darinātus veidojumus - "Akmeņu pilsētu" un "Absurda pilsētu”, kurām nav līdzīgu veidojumu ne tikai Baltijas, bet arī daudz plašākā mērogā.

Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām - vairāk par tām lasiet šeit.

1. diena / Rīga - Liepājas rajons
Brauciens ar automašīnu: Rīga - Liepāja - Liepājas Karaosta - Papes ezera dabas parks.
Ieteicamie apskates objekti pa ceļam: Liepājā - Sv. Trīsvienības pareizticīgo katedrāle, Rožu laukums, Zivju iela, Pētera I namiņš un Liepājas Karaosta, Papes dabas parkā - Papes Dabas māja, putnu vērošanas tornis un savvaļas zirgu ganības.
Brauciens ar velosipēdu pa Liepājas Karaostu. Maršruta sākums un beigas pie Kalpaka tilta, garums: līdz 10 km. Liepājas Karaosta ir viens no Latvijas neparastākajiem padomju un industriālā mantojuma objektiem Latvijā. Vērts apskatīt Kalpaka tiltu (vienīgais šāda veida tilts Latvijā!), Jūras virsnieku namu, Ziemeļu molu, Baterejas Nr. 3 Baltijas jūras krastā, Sv. Nikolaja pareizticīgo katedrāli (lielākā šāda veida katedrāle) un kopējo - gan padomju, gan iepriekšējo vēsturisko laiku kontrastējošo Karaostas apbūvi. Karaostas teritorijā ir norādes uz populārākajiem tūrisma objektiem, taču velomaršruts nav marķēts, tāpēc kartē piedāvāta viena no brauciena versijām.
Nakšņošana viesu namā Liepājas apkārtnē.

2. diena / Liepājas rajons - Kuršu kāpas - Klaipēda
Brokastis viesu namā.
Brauciens ar automašīnu: Liepāja - Palanga - Klaipēda - Kuršu kāpas (līdz Nidai) - Klaipēda.
Ieteicamie apskates objekti pa ceļam: Klaipēdas vecpilsēta, Kuršu kāpās - Jūras muzejs, Jodkrantes Raganu kalns, Zivju gārņu kolonija, dabas taka, Preilas un Pervalkas ciemi, Nida (Pārnidas kāpa, T. Manna namiņš, Nidas krastmalas promenāde u.c.)
Prāmis: Klaipeda - Kuršu kāpas (Smiltyne).
Brauciens ar velosipēdu no Nidas līdz Pervalkai vienā virzienā ~15 km (var līdz Preilai, tad ~10 km). Velomaršruts (speciāli izveidots celiņš gājējiem un velobraucējiem) ved gar Kuršu jomas (līča) krastu, kuru izrobojušas smilšu sanestās kāpu grēdas, kas šodien ir apstādinātas, bet vēl tikai dažus gadsimtus atpakaļ apbēra seno kuršu ciemus. Pa ceļam būs divi senie mūsdienu veidolu ieguvušie kuršu ciemati - Preila un Pervalka, kur var ne tikai pasēdēt kādā no piekrastes krodziņiem, bet arī nogaršot tikko noķertu un svaigi kūpinātu zivi. Atpakaļ var braukt pa lielo ceļu (ļoti uzmanīgi, ceļš šaurs un noslogots! Nekādā ziņā pa to nebraukt ar bērniem!) Velobraucienu var organizēt arī tādējādi, ka Pervalkā grupu sagaida transports (vislabākais variants).
Prāmis: Kuršu kāpas (Smiltyne) - Klaipeda
Nakšņošana viesu namā Klaipēdā.


3. diena / Klaipeda - Palanga -  Rīga
Brokastis viesu namā.
Brauciens ar automašīnu: Klaipēda - Palanga - Kretinga - Salantai - Mosedis -  Mažeikiai - Saldus - Rīga.
Ieteicamie apskates objekti pa ceļam: Palangā - Dzintara muzejs un Palangas botāniskais parks, Jūras tilts, Palangas pludmale un centrālā iela - Vitauta gatve, Kretingā - Ziemas dārzs, "Absurda pilsēta" pie Salantai, Mosēda - akmeņu pilsēta un Unikālo akmeņu muzejs.
Vakarā atgriešanās Rīgā.

Cena 1 personai (ja brauc vismaz 2 personas): no 48 Ls*
*Nakšņošana paredzēta labas kvalitātes viesu namos, kur istabiņās ir WC un duša.
Iespējams nakšņot arī vienkāršākos viesu namos, kur WC un duša ir koridorā kopīga ar citiem viesiem, tad brauciena cena būs zemāka – pieprasiet informāciju „Lauku ceļotājam”!


Cenā iekļauts:
  • 2 nakšņošanas viesu namos divvietīgās istabās ar WC, dušu un brokastīm
  • Maršruta apraksts (elektroniskā formātā, pdf) ar precīzām instrukcijā, kā atrast apskates objektus un naktsmītnes, un kartēm, kurās iezīmēts brauciena maršruts
Papildus pakalpojumi, ko iespējams rezervēt par atsevišķu samaksu:
Papildus izmaksas brauciena laikā:
  • Prāmja biļete Klaipeda – Smiltyne – Klaipeda: 2,90 LT (~0,60 Ls) no personas, 2,90 LT (~0,60 Ls) par velosipēdu (ja nebrauc ar automašīnu), 40 LT (~8,20 Ls) no automašīnas
  • Ieejas biļetes apskates objektos un atrakcijās

Informācija & rezervēšana - tel: 67617600, e-pasts: lauku@celotajs.lv