Makšķerēšana

Fishing
Mājas, kas apzīmētas ar šo simbolu, atrodas zivīm bagātu ezeru, upju vai dīķu tuvumā. Te iespējams uzzināt visu par labākajām copes vietām apkārtnē, izīrēt laivu un makšķerēšanas inventāru, kā arī pagatavot maltīti no iegūtā loma.
Skatieties visas naktsmītnes, kas piedāvā makšķerēšanu


Kas jāzina makšķerniekam?
Lai makšķerētu publiskos ūdeņos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir jāiegādājas makšķerēšanas karte (katrai valstij atsevišķi) un atsevišķos gadījumos papildus arī licence. Nopirkt kartes un licences, kā arī iegūt papildus informāciju var makšķerēšanas piederumu veikalos, makšķernieku klubos u.c. Bez makšķerēšanas kartes tiesības makšķerēt ir bērniem līdz 16 gadiem, pensionāriem vecākiem par 65 gadiem, kā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Iecienītākie makšķerēšanas veidi
  • Makšķerēšana ar pludiņmakšķeri – vispieejamākais makšķerēšanas veids, piemērots jebkuram vecumam un iespējams gandrīz visās ūdenskrātuvēs. Lomos: karpas, līņi, brekši, vimbas, raudas, asari u.c.
  • Makšķerēšana ar gruntsmakšķeri – vasaras mēnešos visaizraujošākā no vakara krēslas līdz rītausmai. Lomos: brekši, sapali, ālanti, asari, zuši, vēdzeles, Daugavā un Aiviekstē arī sami, jūras piekrastē – butes, ātes, zuši.
  • Mušiņmakšķerēšana – efektīvākais paņēmiens, lai strautos un straujās upēs ar tīru ūdeni noķertu foreles, alatas un sapalus.
  • Spiningošana – vissportiskākais makšķerēšanas veids. Ķeras līdakas, asari, zandarti, mežavimbas. Spiningojot Daugavā no krasta, 2003. gada vasarā ir noķerts 58.2 kg smags sams, uzstādot jaunu Latvijas rekordu. Ar atbilstošu ekipējumu un iemaņām sekmīgi var spiningot arī sapalus un foreles. Taimiņus un lašus, iegādājoties speciālu licenci, drīkst spiningot tikai īpaši noteiktā laikā, īpaši norādītos upju posmos.
  • Velcēšana – parasti lielākajos ezeros un upēs, arī jūrā. Rudens mēnešos, velcējot uz dziļumu maiņas robežas, 5 -10 kg smagas līdakas ir parasts loms.
  • Zemledus makšķerēšana - ziemā makšķernieki īpaši iecienījuši Peipusa ezeru un Pērnavas līci Igaunijā, kur vienas dienas loms nereti mērāms pat vairākos desmitos kilogramu. Lomos: asari, raudas, salakas u.c.
  • Komercmakšķerēšana privātās ūdenskrātuvēs, kur tās saimniekam tiek maksāta konkrēta naudas summa par katru noķerto zivju kilogramu vai par makšķerēšanas dienu, nepārsniedzot noteikto loma limitu. Visbiežāk tiek piedāvātas karpas un foreles.