Brīvdienu mājas

Atsevišķas mājas viesiem nereti ezeru, upju vai jūras krastā. Brīvdienu mājās parasti ir guļamistabas, dzīvojamā istaba, virtuve un labierīcības, taču mēdz būt izņēmumi, kad nav dzīvojamās istabas vai labierīcības atrodas pagalmā. Ja mājā nav vannas istabas, tad nomazgāties iespējams pirtī.

Cenas norādītas personai diennaktī (pers.) vai visas mājas īrei diennaktī (naktī) un/vai nedēļā (ned.). Cenā ietverta gultas veļa, dvieļi, trauki un virtuves piederumi. Par tīrību mājā savas uzturēšanās laikā rūpējas paši viesi. Lūdzam atstāt māju tādā kārtībā, kādā Jūs vēlētos to atrast, ierodoties. Par papildus samaksu 20,00 Ls, telpas pēc Jūsu aizbraukšanas var uzkopt saimnieks.

Brīvdienu mājas Latvijā
Brīvdienu mājas Lietuvā
Brīvdienu mājas Igaunijā
Kvalitātes kategorijas
Mēs – "Lauku ceļotājs" – esam klātienē apskatījuši visas šajā interneta lapā iekļautās naktsmītnes, tādēļ informācija, ko te atradīsiet, ir droša un uzticama. Lai palīdzētu Jums orientēties plašajā lauku tūrisma piedāvājumā un atrast savām prasībām visatbilstošāko atpūtas vietu, lauku, viesu un brīvdienu mājām Latvijā mēs piešķiram arī vienu no četrām kvalitātes kategorijām, kas redzama blakus mājas nosaukumam un tiek apzīmēta ar 1-4 taureņiem. Lietuvā un Igaunijā lauku tūrisma mītnes netiek iedalītas kvalitātes kategorijās.

Minimālas ērtības
Brīvdienu mājā ir pašas nepieciešamākās ērtības, elektrība, kanalizācija. Istabas nelielas, iekārtotas vienkārši – gulta ar gultas veļu, krēsls un pakaramais virsdrēbēm. Virtuve vai virtuves niša var būt mājā vai atsevišķā ēkā - koplietošanā. Mazgāšanās pirtiņā vai citā telpā ārpus mājas. "Sirsniņmājiņa" – sausā tualete var būt brīvdienu mājā vai ārā.
Vienkārša
Brīvdienu mājā ir guļamistabas ar mazgāšanās telpa. Virtuve var būt mājā, apvienota ar dzīvojamo istabu, vai atsevišķā ēkā - koplietošanā. Virtuvē ir elektriskā vai gāzes plīts, ledusskapis, ēdiena gatavošanas un pasniegšanas trauki. Telpas ir plašākas un iekārtojums ērtāks nekā iepriekšējā kategorijā. Pie mājas ir vieta atpūtai brīvā dabā. Ir informācija par vietām, ko var apskatīt tuvākajā apkārtnē un citām izklaides iespējām.
Laba
Brīvdienu mājā ir guļamistabas, dzīvojamā telpa ar TV un audio, Virtuves ērtāka un labāk aprīkota nekā iepriekšējā kategorijā. Telpas ir plašas un ērtas. Guļamistabās ir gulta, drēbju skapis, krēsli, naktsgaldiņš. Mājīgs un saskaņots interjers. Apkārtne īpaši iekārtota viesu ērtībām – piemēram, dārza mēbeles, lapene, piknika vieta vai tml. Daudzveidīgāks atpūtas piedāvājums un labākas kvalitātes inventārs.
Ļoti laba
Visas telpas – guļamistabas, dzīvojamā istaba, mazgāšanās telpas, u.c. - plašas, ērti iekārtotas. Kvalitatīvas mēbeles un citi iekārtas priekšmeti. Guļamistabas ar dušu/vannu un WC. Guļamistabās vai dzīvojamā istabā TV, audio. Nošķirtība – atpūtas vieta nav pārredzama no kaimiņu ēkām. Daudzveidīgs un kvalitatīvs atpūtas piedāvājums un inventārs. Plašs dārzs, zālājs, īpaši veidota ainava.