Atpūta laukos
Nr 80
Brīvdienu māja
Brīvdienu māja Latvija, Latgale, Krāslavas novads

Zirgu sēta KLAJUMI

Specializācija

Tips Apraksts Daudzums Attālums
Aktīvā atpūta
Aktīvā atpūta

Izjādes un pārgājieni ar zirgiem, marķēti pastaigu maršruti Daugavas lokos pie Krāslavas. Relaksācijas vingrojumi uz zirga, reitterapija. Ziemā izjādes un izbraucieni kamanās ar ugunskura kurināšanu. Brīvdienu mājas un pirtis.

Izjādes
Izjādes
Izjādes un 2-7 dienu pārgājieni.
Labsajūtas tūrisms Klusums un miers
Klusums un miers

   

Labsajūtas tūrisms Daba veselībai
Daba veselībai

Organizē harmoniskas, ainaviskas izjādes un pārgājienus pa Daugavas lokiem un pie Baltkrievijas robežas ar rūpīgi sagatavotiem, zirgiem. Ar “Klajumu” zirgiem var jāt arī bez pieredzes. Piedāvā reidterapiju, relaksāciju un vingrošanu zirga mugurā. 

Vērtējumi

Logo Vērtējums Apraksts
Kvalitāte (LC)
Kategorija 1
01.08.2015

Klajumu brīvdienu namiņš (9 vietas) - 1 taurenins

Kvalitāte (LC)
Kategorija 2
12.08.2005

Ganiņu mājai 2 taureņi

Kvalitāte (LC)
Kategorija 3
01.08.2015

Ķemeru mājai 3 taureņi

Sertifikāti

Logo Sertifikāta nosaukums Apraksts
Profesionālā
LC biedrs
22.11.2004
Vides aizsardzība
Zaļais sertifikāts
11.07.2014... -06.11.2021

Zirgu sēta „Klajumi” atrodas dabas parkā „Daugavas loki”. Atrašanās īpaši aizsargājamā un NATURA 2000 teritorijā un saimnieces Ilzes Stabulnieces darbības filozofija lielā mērā arī ir noteikusi „Klajumu” darbības virzienus, kas vērsti uz cilvēka un dabas saskarsmi individuālā (ne masveida) līmenī. Par to saimniecība ir saņēmusi Zemkopības un Vides ministrijas organizētā konkursa „Sējējs” laureāta statusu nominācijā „Videi draudzīga saimniekošana”.

Saimniecībā piedāvā pārgājienus ar zirgiem (Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas šķirnes), izmantojot apkaimes meža ceļus līdz pat Baltkrievijas pierobežai, iepazīstinot dalībniekus ar Daugavas krastu unikālo ainavu, faunas un floras pārstāvjiem. „Klajumu” apkaimē ar krāsu atzīmēm uz kokiem ir nomarķēts kājinieku tūrisma maršruts, bet sētas tiešā tuvumā izveidota ar informatīvām plāksnēm labiekārtotā „Odu taka”, kas iepazīstina ar apkaimes dabas vērtībām.

Bērni var rast saskaņu ar draudzīgiem suņiem, trušiem, vistām un kaķi. Par ikgadēju tradīciju kļuvuši zirgu svētki „Kumeļu rotaļas”, kas pulcē interesentus no visas Latvijas.
Lai saglabātu apkaimei raksturīgo ainavu un kultūrvidi, saimniece atjaunojusi četras viensētas - Klajumus, Ganiņus, Ķemerus un Krastus. Sadarbojas ar vietējiem ražotājiem un viesiem piedāvā ēdienus no Kaplavā audzētiem dārzeņiem, Daugavā ķertām zivīm un apkaimes mežos vāktām sēnēm, kā arī Latgales podnieku izstrādājumus.

Vides aizsardzība
Natura 2000
Vides aizsardzība
Īpaši aizsargājama dabas teritorija
Kultūra un vesture
Latviskais mantojums
24.10.2013

Par zirgkopības tradīcijas uzturēšanu.

Saimnieko: Ilze Stabulniece

Zirgu sētā mīt gan draudzīgi Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas šķirņu zirgi (kopā 12), gan 3 omulīgi dažādu šķirņu suņi, truši, vistas, govis un kaķi. Šeit var sajust īstu lauku vidi četrās viensētās - Klajumos, Ganiņos, Ķemeros un Krastos, dabas parka "Daugavas loki" un Latvijas - Baltkrievijas pierobežas ainavas no zirga muguras.

 

Latviska ainava, Latvijas zirgu šķirnes

Piederība zīmolam

Logo Zīmols Apraksts
Sudraba ceļasoma - Pieejams ratiņkrēslā, Pieejams viesiem ar pārvietošanās grūtībām, Pieejamas fiziskas aktivitātes

10% atlaide visiem pakalpojumiem ar senioru karti gan sezonā, gan ne-sezonā.