Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

Apciemo Valku un tās novadu - vieta,  kura gan ģeogrāfiskā, gan vēsturiskā kontekstā tiek uzskatīta par pilsētu, kur sākas Latvija!

Valka ir vieta, kur paveras unikāla iespēja pilsētas centrā vienlaikus atrasties divās valstīs – ar vienu kāju stāvot Latvijā, ar otru - Igaunijā, vienā rokā turot saldējumu, otrā –jäätis. Palūko, kurā rokā saldējums izkusīs ātrāk – Latvijas ziemeļos vai Igaunijas dienvidos. Iemūžini sevi fotogrāfijā pie robežstaba. Ieklausies, vai Varžupītē vardes kurkst latviešu vai igauņu mēlē, un pavēro, kurā virzienā plūst mūžīgā robežšķērsotāja – Pedeles upe.

Aicinām apciemot Valku un Valkas novadu – kur "Mājas kafejnīcu dienu" ietvaros vari ne tikai atrasties divās valstīs vienlaikus, bet ceļot plašajā garšu pasaulē un noķert garšu dažādību un palutināt garšas kārpiņas. Jo īpaši aicinām apciemot Kārķus, kur 14. augustā norisināsis arī Kārķu svētki, kas priecēs ar dažādām aktivitātēm un svētku programmu.

"Mājas kafejnīcu dienās" no 14.-15. augustam ciemos aicina 5 Valkas un Valkas novada mājas kafejnīcas.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Valkas novada Tūrisma un informācijas birojs visit.valka.lv


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein