Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

“Garšu piedzīvojums Ziemeļkurzemes piekrastē” 27. un 28. augustā!

Mērsraga un Rojas pagasts vēsturiski var lepoties ar to, ka šeit bija viens no galvenajiem buru kuģu būves centriem ne tikai Kurzemē, bet visā Latvijā. Kopumā šajā krastā uzbūvēti ap 200 lielāki un mazāki burinieki. Abus pagastus vieno ne tikai mīlestība pret kopīgo jūras krastu, bet arī zvejniecības un zivjapstrādes tradīcijas. Savu uzplaukumu tie piedzīvoja Padomju gados, esot zvejnieku kolhozu paspārnē. Mūsu piekrastes vēstures līkločus un notikumus variet izzināt Rojas Jūras zvejniecības muzejā, tā filiālē Kaltenes klubā vai Mērsraga muzejā “Saieta nams”. Uzkāpjot Mērsraga bākā, ik vienam ceļotājam aizrausies elpa no plašuma visapkārt!

Viesi pie mums brauc baudīt jūras šarmu, bagātīgos dabas resursus, kulinārās tradīcijas un aizraujošo kultūras dzīvi. Esam slaveni ar saviem Zvejnieksvētkiem, kino festivālu “Roja`L”, Bākas ielas svētkiem un Senās uguns nakts pasākumiem. Īpašu šarmu mūsu piekrastei piešķir senie zvejniekciemi ar līkumainajiem celiņiem, vareno kapteiņu dzimtu mājām un kūpināto zivju aromātu. Lepojamies ar bagātīgajiem dabas resursiem – dabas takām, labiekārtotām atpūtas vietām pie jūras, Rojas upi, Mērsraga kanālu un Engures ezeru, ar putnu daudzveidību un iespēju apskatīt savvaļas govis un zirgus tuvplānā. Īpaši daudz mūsu pusē ir dažādi akmeņi, tos atradīsiet gan jūras krastā, gan dziļāk mežā. Īpaši maģiska akmens vieta ir Kaltenē – akmens krāvumi, jeb Kalvas, kuras šeit atstājis Baltijas ledus ezers.  

Baudi dzīvi no Mērsraga līdz Rojai!

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".
"Mājas kafejnīcu dienas" - Garšu piedzīvojums no Mērsraga līdz Rojai - BUKLETS (PDF).


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

  Rojas TIC   Mērsraga Informācijas Centrs


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein