Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā un Dundagas pagastā 11. un 12. septembrī!

Lībieši ir viena no Baltijas jūras somugru tautām, kas agrāk apdzīvoja plašu Latvijas teritoriju. Tagad Lībiešu krasts (lībiski Līvõd rānda) ir 14 ciemi (Oviši, Lūžņa, Miķeļtornis, Lielirbe, Jaunciems, Sīkrags, Mazirbe, Košrags, Pitrags, Saunags, Vaide, Kolka, Melnsils un Ģipka) Dižjūras un Mazjūras krastos - lībiešu sakņu un atspēriena vieta. Šeit īpašais ir materiālā un garīgā kultūra, lībiskais dialekts, personības literatūrā un mākslā. Tās ir zaļi-balti-zilās lībiešu karoga krāsas. Tas ir jūras vēju rūdīts spīts un izturība. Lībiskais ir mūsu vidū. Šajā zemē starp divām jūrām plešas Slīteres Nacionālais parks ar dabas vērtībām, Dundagas viduslaiku pils, lībiešu piekrastes ciemi ar tipisko apbūvi un kūpinātu zivju smaržu un arī pats Kolkasrags, kas ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē. Un starp visām šīm bagātībām dzīvo īpaši cilvēki, kas godā vēsturi un veido nākotni, un labprāt parādītu piekrastes savdabību un īpašos ēdienus ikvienam viesim.

Mājas kafejnīcu dienās Lībiešu krastā - Mazirbē, Pitragā, Kolkā, Melnsilā, Ģipkā un Dundagas pagastā ciemos gaidīs 14 mājas kafejnīcas.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".

"Mājas kafejnīcu dienas" Lībiešu krastā - ►BUKLETS (4.2 MB)


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

  Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein