Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

Izgaršot leišmalīti Priekules un Vaiņodes apkārtnē!

Priekules un Vaiņodes novada ļaužu viesmīlība, aizrautīgie stāsti un gardumlietas gaida ikvienu, lai parādītu, cik mūsu puses cilvēki ir talantīgi, piederīgi šai vietai un viesus mīloši.

Leišmalīte katru ceļotāju uzrunā savā valodā. Te ir gleznaini pauguri un plašas ielejas, neskaitāmas dabas takas un parki, vietas, kur kultūra mijas roku rokā ar vēsturi. Mūsu puses ļaudis cep gardas maizes, gatavo dažādus gardumus, darina vis’ko savām rokām, stāsta aizraujošus stāstus un lepni rāda savas saimniecības.

Mums ir lielākais dzidravots Latvijā, augstākais pilskalns Kurzemē, leģenda par pirmo cilvēku, kas spēja lidot, mums ir lidlauks, kur pacēlās pirmie planieri Latvijā, pilis un muižas ar teikām, latviešu Romeo un Džuljetas stāsts. Mums ir daudz kas, bet tam visam pamatā ir vietēji ļaudis, kas tic, cer un sirdī glabā lielu mīlestību pret mūsu Leišmalīti.

No Vaiņodes līdz Kalētiem, no Gramzdas līdz Virgai, no Priekules līdz Embūtei un Krotei – tās visas ir mūsu saknes, ko apvienojam Leišmalītē!

"Mājas kafejnīcu dienās" no 6.-8. augustam nogaršot Leišmalītes labumus aicina 10 kafejnīcas.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte". 


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Priekules/ Vaiņodes novadu tūrisms  leismalite.lv


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Pēc "Mājas kafejnīcu dienu" apmeklējuma lūdzam aizpildīt aptaujas anketu majaskafejnicas.lv/aptauja.
Aptaujas mērķis ir noskaidrot kampaņas “Mājas kafejnīcu dienas” apmeklētāju apmierinātību ar pasākumu.


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam! Pasākuma standarta norises laiks no plkst. 10:00-18:00 vai kā norādīts katra dalībnieka piedāvājumā.
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein