Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

Mājas kafejnīcu dienas -  Gaismas lokā ap Dobeli, Tērveti un Auci 25. un 26.septembrī!

Dobele, Tērvete, Auce – zaļās Latvijas viducis. Esam atrodami starp Jelgavu, Saldu un Tukumu. Dienvidos vistuvākie kaimiņi – lietuvieši. Mums ir priekšrocība, ka pa dažādiem apvedceļiem bez pārlieku liekas drūzmēšanās ērti nokļūstam gan Vidzemē, gan Latgalē, bet pavisam viegli Sēlijā un Kurzemē.  Zemgaliešu spīts un vēlme dzīvot savā tēvu zemē šeit ir gana stipra. Mums ir skaistas muižas un pilis, pauguri, ko lepni saucam par kalniem, kā arī teiksmām un nostāstiem apvītas vietas. Mums ir savi ezeri un upes, meži, lekni labības lauki un sakopti pļavu plašumi. Ceriņu svētvieta pavasarī, ābolu galvaspilsēta rudenī, dižo Sniegavīru pulcēšanās vieta ziemā – tāda ir Dobele Bērzes upes krastos. Tērvete ir īsta pasaku un brīnumu zeme, kur parka takās viesus gaida ne tikai kokā darināti pasaku tēli, bet uzrunā arī Sila raganiņa, Meža māte, Rūķu  māmiņa un citi varoņi. Auce-augoša, radoša un talantīga. Vienīgā pilsēta Latvijā, kura svin vārda dienu. Tā mēs šeit zem Latvijas zilajām debesīm dzīvojam savā gaismas lokā - ap Dobeli, Tērveti un Auci. Tiekamies Mājas kafejnīcu dienās zem Gaismas loka!


Mājas kafejnīcu dienās Dobeles novadā ciemos gaidīs 7 mājas kafejnīcas.

► Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

  Auces TIC


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein