Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

“Bij` man reiz muižiņa…” Cesvainē un Lubānā

..un par šīm muižām mums ir liels prieks!

Šovasar aicinām ciemos uz Vidzemes skaistajām mazpilsētām Cesvaini un Lubānu! Abas pilsētas satek ar Kujas un Aiviekstes upēm, sasveicinās ar Cesvaines pils un Lubānas baznīcas torņiem, sasaucas caur baronu Volfu un Vulfu dzimtām, kuru muižu klētīs tagad vējo jaunas garšas un smaržas.

Mūsu leknajās pļavās ganās govis, kas dod gardu pienu. Piens pārtop sierā un saldajā krējumā. No muižu laikiem godā tiek celtas augstvērtīgas siera un kūku receptes, ko, gadiem ejot, noslīpējuši prasmīgi meistari un  labākās godu saimnieces.

"Mājas kafejnīcu dienās" 14. un 15. augustā saimnieki savos pagalmos cienās ar gardiem, šai vietai raksturīgiem ēdieniem – Cesvaine piedāvās sierus un to daudzveidību, bet Lubānas kūku cepējas sakuls krējumu un riktēs kūkas, kas citkārt dižojas Aiviekstes svētku konkursos.

Cesvaines siers un Lubānas svētku kūkas!

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Visit Cesvaine  Lubānas puse


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam! Pasākuma standarta norises laiks no plkst. 10:00-18:00 vai kā norādīts katra dalībnieka piedāvājumā.
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein