ERDF Interreg CB

"Mājas kafejnīcu dienās" Dienvidlatgalē no 23.-24. jūlijam ciemos gaida 14 kafejnīcas no Krāslavas novada, Augšdaugavas novada un Daugavpils pilsētas.

Daugavpils (kādreiz saukta par Dinaburgu) ir Latgales lielākā pilsēta, kā arī otra lielākā pilsēta Latvijā. Jau 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā Daugavpils bija nozīmīga un daudznacionāla pilsēta, metropole starp Pēterburgu un Berlīni. Daugavpils ir viena no retajām Latvijas pilsētām, kas var lepoties ar vienotā ansamblī veidotu unikālu klasicisma un eklektisma stila apbūvi. Iepazīsti mūsdienīgo Daugavpili un pilsētas plašo piedāvājumu gardēžiem. Malko gardus dzērienu kādā pilsētas kafejnīcā vai baudi izcilas maltītes slēgtās, ziediem piepildītās terasēs.

Augšdaugavas novads apvieno labāko no kultūrvēsturiskā mantojuma, izcilām dabas ainavām, prasmīgiem amatniekiem, aktīvās atpūtas piedzīvojumiem un, protams, garšīgām pusdienu pauzēm. Apceļo Augšdaugavas novadu, iepazīsti plašo tūrisma piedāvājumu un vietējo saimnieku sirsnību.

Krāslavas novads atrodas pašā Latvijas pierobežā. Tā ir vieta, kur sākas Latvija, kur Dvina pārtop Daugavā un saule sāk savas dienas gaitas pār Latviju. Šajā teritorijā, cieši savijoties dažādām tautībām, izveidojusies daudznacionāla vide, kas veido īpašu un tikai Krāslavas novadam raksturīgu noskaņu. Krāslavas novads ir vieta, kur vēsture satiekas ar mūsdienām, kur ļauties dabas izzināšanai un būt daļai no tās, kur izbaudīt, sajust un piedzīvot jaunas garšas, sajūtas un stāstus.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā ► "Mājas kafejnīcas" vai ► "Karte".
"Mājas kafejnīcu dienās" Dienvidlatgalē no 23.-24. jūlijam - ► BUKLETS (PDF, 2.01 MB)


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Latgale.travel  latgale.travel   latgale.travel


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.