ERDF Interreg CB

Izgaršo, izbaudi, izzini Dienvidkurzemes dienvidus "Mājas kafejnīcu dienās"
no 16. līdz 18. jūlijam!

Ciemos sauc Rucavas, Nīcas un Grobiņas novadi.
 

Vai zini, kā smaržo Grobiņas pilskalns saullēkta laikā, kad caur miglu slīd vikingu laivas?
Pēc lavandām, pēc meža, pēc ūdens svaiguma! Klusi skan zirgu zviedzieni no ziemeļu puses, no dienvidiem Bārtas sievas sasaucas ar Nīcas un Rucavas skaņajām balsīm. Meitas liek galvā zīļu vainagus, bet sievas iegriež krāšņos tautastērpu brunčus. Piekrastē zvejnieki nāk krastā ar rīta lomu un top maltīte uz dzīvas uguns. Ko gatavo? To uzzini "Mājas kafejnīcu dienās" no 16. līdz 18. jūlijam, kad ciemos gaidīs 17 šī reģiona kafejnīcas.

Senaizmirstas bērnības garšas, saimnieču meistarstiķi, neparasti garšu savienojumi un tradicionālas vērtības - tas viss "Mājas kafejnīcās", kas būs kā lieli dārza svētki, kuros iepazīt nezināmas novada vietas, dabas krāšņumu un mieru, un galvenais - cilvēkus, kuri ir gatavi atvērt savas sētas un būt kopā. Iepazīt un izbaudīt mazliet sīksto, bet sirsnīgo dienvidkurzemnieku viesmīlību. Pēc viesošanās pilns būs ne tikai vēders, bet arī uzzināsi un baudīsi jaunas lietas, iemēģināsi roku kādā jaunā prasmē.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".
"Mājas kafejnīcu dienas" Dienvidkurzemes dienvidos - BUKLETS: ► A PUSE  /  ► B PUSE


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Grobiņas tūrisms  www.grobinasturisms.lv

 Rucavas novada tūrisma informācijas centrs  www.rucava.lv

 Nīcas novada tūrisms  turisms.nica.lv

 Dienvidkurzeme Travel


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam! Pasākuma standarta norises laiks no plkst. 10:00-18:00 vai kā norādīts katra dalībnieka piedāvājumā.
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.